Vietnam Airlines wylądowały w Stanach Zjednoczonych

30 listopada 2021 10:41
Po raz pierwszy w historii linie Vietnam Airlines wylądowały na amerykańskiej ziemi w ramach regularnego połączenia lotniczego. Samolot Boeing 787-9 przewoźnika odbył podróż z Ho Chi Minh do San Francisco w minioną niedzielę (28.11).
Reklama
Ubiegły weekend przejdzie do historii amerykańsko-wietnamskich relacji lotniczych. W ubiegłą niedzielę (28.11) chwilę oznaczony numerem VN98 rejs z Ho Chi Minh do San Francisco opuścił Wietnam o godzinie 20:40, by po ponad trzynastu godzinach spędzonych w powietrzu bezpiecznie wylądować na zachodnim brzegu Stanów Zjednoczonych chwilę po godzinie 18:40 tego samego dnia. Lot został zrealizowany maszyną Boeing 787-9 w malowaniu Vietnam Airlines o znakach rejestracyjnych VN-A861.

- Połączenie lotnicze między Wietnamem a Stanami Zjednoczonymi jest zazwyczaj zbyt długie, więc podróż wiąże się zazwyczaj z wieloma przesiadkami. To sprawiało, że pasażerowie byli przemęczeni i obciążeni dodatkowymi obowiązkami na nieznanym, zatłoczonym lotnisku - przekazał przewoźnik w oficjalnym komunikacie.


Bezpośredni przelot jest możliwy dzięki samolotom najnowszej generacji. Rotacja między Ho Chi Minh a San Francisco będzie wykonywana samolotami Boeing 787-9, które w konfiguracji Vietnam Airlines mogą zabrać na pokład do 274 podróżnych w trzech klasach. Maszyny Airbus 350 oraz Boeing 787-10 również będą odpowiedzialne za część amerykańsko-wietnamskich rotacji. Przewoźnik nazwał uruchomienie połączenia kluczem do dalszego rozwoju i punktem zwrotnym w historii Vietnam Airlines.

Trasa z Ho Chi Minh do San Francisco realizowana jest z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, a zarówno Wietnam jak i Stany Zjednoczone będą sukcesywnie otwierały swoje granice dla zagranicznych turystów, przewoźnik zwiększy oferowanie na tej trasie do nawet siedmiu rotacji w tygodniu. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości linie Vietnam Airlines otworzą także bezpośrednie połączenie z Hanoi lub Ho Chi Minh do Los Angeles.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy