Finnair poleci A350 z Helsinek do Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 listopada 2021 09:00
Fińskie linie lotnicze ogłosiły, że już niedługo przywrócą szerokokadłubowe samoloty Airbus 350 na trasę między Helsinkami a Londynem Heathrow. Decyzja spowodowana jest rosnącym zainteresowaniem lotami z Finlandii do Wielkiej Brytanii.
Reklama
Podczas pandemii COVID-19 trasa z Helsinek na londyńskie lotnisko Heathrow, o ile w ogóle realizowana, była wykonywana maszynami wąskokadłubowymi, które znakomicie spełniały swoją rolę w obliczu niewielkiego zapotrzebowania na loty między Finlandią a Wielką Brytanią. Teraz, gdy ruch lotniczy powoli się odbudowuje a pasażerowie ochoczo wracają do podróżowania, małe samoloty średniodystansowe nie są już dłużej w stanie podołać stale rosnącemu zainteresowaniu lotami z Helsinek do Londynu.


Z dużego popytu świetnie zdaje sobie sprawę sam przewoźnik, więc postanowił on ponownie zatrudnić do realizacji niektórych rotacji między Finlandią a Wyspami Brytyjskimi większe maszyny szerokokadłubowe Airbus 350-900 oraz Airbus 330-300. Oba samoloty mogą zabrać na pokład od 263 do 336 pasażerów w zależności od konfiguracji. Bezpośredni rejs między Helsinkami a Londynem trwa około 3 godziny.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować proces odbudowy. Wznawiamy coraz większą liczbę połączeń, a niektóre, realizowane już trasy wymagają nawet zwiększonego oferowania. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych klientów, w sam raz na okres świąteczno-noworoczny zwiększymy częstotliwość oraz przepustowość naszej oferty do Wielkiej Brytanii i Irlandii - zapowiedział Andrew Fish, dyrektor linii Finnair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy