British Airways: Wróciły rejsy transatlantyckie z Gatwick

19 listopada 2021 09:20
W miniony poniedziałek (15.11) brytyjskie linie lotnicze przywróciły bezpośrednie rejsy za Ocean Atlantycki z londyńskiego lotniska Gatwick. Inauguracyjnym, po przerwie spowodowanej pandemią, połączeniem okazała się rotacja do amerykańskiej Tampy na Florydzie.
Reklama
Wraz z otwarciem granic przez Stany Zjednoczone dla zaszczepionych Europejczyków niemal natychmiastowo powrócił popyt na transatlantyckie podróże lotnicze. Kwestią czasu było wznowienie bezpośrednich rejsów do Stanów Zjednoczonych z drugiego największego lotniska obsługującego aglomerację londyńską. Pierwszy, po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej globalną pandemią koronawirusa, lot z Londynu Gatwick za Ocean Atlantycki został wykonany w miniony poniedziałek (15.11). Miejscem docelowym inauguracyjnego rejsu była Tampa w stanie Floryda. Linia British Airways będzie wykonywała rotacje na tej trasie trzy razy w tygodniu. Nie jest to jedyny powrót połączenia transatlantyckiego dostępnego z Gatwick. Dzisiaj (19.11) brytyjski przewoźnik wznowi również loty do Orlando, czyli drugiego miasta na Florydzie. Kurort cieszy się szczególną popularnością wśród turystów spragnionych słonecznego wypoczynku.

- Orlando i Tampa są wśród naszych najpopularniejszych kierunków. Wiemy, że klienci z niecierpliwością czekali na ich przywrócenie. Floryda jest wspaniałym stanem, który charakteryzuje się niebywałą różnorodnością, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - powiedziała Claire Bentley, dyrektor zarządzająca firmą British Airways Holidays.


W szczycie sezonu zimowego linia British Airways będzie realizowała loty ze stolicy Wielkiej Brytanii do 23 miejsc w Stanach Zjednoczonych. Żaden inny europejski przewoźnik nie zaproponuje swoim pasażerom aż tylu bezpośrednich połączeń do USA. W grudniu br. brytyjska linia spodziewa się jeszcze powrotu bezpośrednich rejsów z Londynu Heathrow do Nashville i Nowego Orleanu. W tym samym czasie przewoźnik zwiększy oferowanie na najbardziej obleganych połączeniach transatlantyckich poprzez wykorzystanie potencjału samolotów Airbus 380. Od 5 grudnia największe samoloty pasażerskie na świecie w malowaniu British Airways trafią na trasę z Londynu Heathrow do Miami, a od 9 grudnia także do Los Angeles. Z kolei 27 marca przyszłego roku maszyny Airbus 380 British Airways wrócą do realizacji połączeń z Heathrow do Dallas.

Ponowne otwarcie granic Stanów Zjednoczonych dla zaszczepionych Europejczyków linia British Airways świętowała wraz z linią Virgin Atlantic. Obaj, na co dzień konkurujący ze sobą, przewoźnicy wykonali symboliczny start symultaniczny z londyńskiego Heathrow w kierunku nowojorskiego lotniska im. Johna F. Kennedy'ego, o czym informowaliśmy tutaj. Od tamtej pory brytyjski przewoźnik narodowy oferuje siedem bezpośrednich lotów do Nowego Jorku ze stolicy Wielkiej Brytanii każdego dnia, natomiast od połowy grudnia londyńscy pasażerowie będą mieli do wyboru aż osiem rotacji dziennie. Rejsy wykonywane są szerokokadłubowymi samolotami Boeing 777.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy