Turkish planuje nowe kierunki w USA
Tureckie narodowe linie lotnicze planują rozpoczęcie lotów pomiędzy Stambułem a dwoma nowymi miastami w Stanach Zjednoczonych. Loty ruszą w przyszłym roku.
Reklama
W przyszłym roku linie lotnicze Turkish Airlines połączą Stambuł z Detroit i Seattle W Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu liczba kierunków przewoźnika w tym kraju wzrośnie do 13.

Turecki przewoźnik poinformował o nowych planach ekspansji w Ameryce Północnej w formie zawiadomienia dla inwestorów. Loty mają być uruchomione pod warunkiem zaistnienia „sprzyjającej sytuacji rynkowej” oraz korzystnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Dalsze szczegóły dotyczące nowych tras, takie jak daty uruchomienia, częstotliwość lotów i typy samolotów, nie zostały ujawnione.

W ostatnich latach, przed wybuchem pandemii COVID-19, Turkish Airlines odważnie rozszerzyły swoją siatkę W Stanach Zjednoczonych. Obecnie przewoźnik lata ze swojej bazy przesiadkowej w Stambule do 11 miast w USA: Atlanty, Bostonu, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku, Newark, San Francisco i Waszyngtonu.
Fot.: Turkish Airlines, Wikimedia Commons