British Airways i Kenya Airways ogłaszają współpracę

29 października 2021 09:45
Linie lotnicze British Airways i Kenya Airways ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy obejmującej współdzielenie lotów. Co ciekawe, narodowi przewoźnicy Wielkiej Brytanii oraz Kenii należą do konkurujących ze sobą sojuszy lotniczych.
Reklama
Przewoźnicy British Airways i Kenya Airways ogłosili nawiązanie porozumienia o współpracy code share – British Airways jest członkiem globalnego sojuszu lotniczego oneworld, natomiast Kenya Airways należą do SkyTeam.

Umowa powinna rozszerzyć możliwości podróżowania pasażerów obu przewoźników – dzięki porozumieniu klienci British Airways będą mogli latać na 20 kierunkach w Afryce Wschodniej i Środkowej z przesiadką na lotnisku Jomo Kenyatta w Nairobi, z którego lata Kenya Airways. Należą do nich Douala, Zanzibar, Lusaka, Mombasa, Addis Abeba, Entebbe, a także miejsce często wybierane na wakacje, takie jak Mauritius i Seszele.

Pasażerowie Kenya Airways będą mogli korzystać natomiast z lotów na jednym bilecie z przesiadką w Heathrow, do 26 europejskich miast. Kierunki te obejmują lotniska w Wielkiej Brytanii, a także m. in. Frankfurt, Amsterdam, Madryt czy Mediolan.


W ramach współpracy pomiędzy przewoźnikami, pasażerowie zyskają również możliwość zbierania mil na rejsach partnera. Pasażerowie British Airways będą mogli zdobywać punkty w programie lojalnościowym Avios za loty z kenijskimi narodowymi liniami i odwrotnie – pasażerowie Kenya Airways za loty na pokładzie samolotów w malowaniu British Airways.

British Airways obsługuje obecnie trasę z Londynu–Heathrow do Nairobi cztery razy w tygodniu, którą obsługuje samolot Boeing 777 z czterema klasami podróży do wyboru, zabierający na pokład w zależności od konfiguracji od 219 do 236 pasażerów. Kenya Airways lata z kolei z Nairobi na Heathrow pięć razy w tygodniu maszyną 787-8 Dreamliner. Na pokładzie tego samolotu znajdują się 234 miejsca dla pasażerów w klasie ekonomicznej oraz biznesowej nazwanej Premier World.

Fot.: materiały prasowe, T. Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy