Hawaiian Airlines: Wracają loty z Honolulu do Sydney

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 października 2021 09:20
Po blisko dwuletniej przerwie linie Hawaiian Airlines ogłosiły przywrócenie bezpośredniego połączenia lotniczego między Honolulu a Sydney w Australii. Pierwszy rejs zaplanowany jest na 13 grudnia br., a trasa realizowana będzie pięć razy w tygodniu.
Reklama

Przewoźnik z Hawajów już wkrótce wznowi regularne rejsy z Honolulu do Sydney w Australii. Od 13 grudnia br. trasa realizowana będzie pięć razy w tygodniu (poniedziałki, środy, czwartki, piątki oraz soboty) przy wykorzystaniu samolotów Airbus 330-200 należących do Hawaiian Airlines. Bezpośredni przelot potrwa blisko 11 godzin. Maszyna Airbus 330-200 w konfiguracji zamówionej przez przewoźnika dysponuje 278 miejscami na pokładzie w trzech klasach podróżnych.


- Jest nam niezmiernie miło ogłosić powrót trasy, która znów połączy Hawaje z Australią. Nasze działania są odpowiedzią na postawę australijskich władz i australijskiego programu szczepień, który umożliwił stopniowe otwarcie tamtejszych granic. Hawaje są jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych wśród Australijczyków i wiemy, że tysiące podróżnych już nie może doczekać się wakacji na Hawajach - powiedział Andrew Stanbury, dyrektor Hawaiian Airlines.

W 2019 roku bezpośrednie połączenia między Hawajami a Australią cieszyły się dużą popularnością wśród turystów. Z oferty przewoźników tj. Hawaiian Airlines, JetStar czy Qantas skorzystało wówczas blisko 600 tys. pasażerów. Linie Hawaiian Airlines były odpowiedzialne za niespełna 45 proc. wszystkich lotów między Hawajami i Australią, a samoloty przewoźnika latały wypełnione na tych trasach średnio w ponad 80 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama