Dalsze cięcia w serwisie pokładowym Lufthansy

Marek Stus - Profil Marek Stus
07 października 2021 08:12
7 komentarzy
Począwszy od grudnia br. na międzykontynentalnych rejsach Lufthansy wycofane zostaną z oferty darmowe mocniejsze alkohole dla pasażerów klasy ekonomicznej i ekonomicznej premium.
Reklama

Zmiany, które wkrótce nastąpią w koncepcie serwisu pokładowego Lufthansy na dalekich trasach, wpisują się w stopniowe pogarszanie produktu niemieckiego przewoźnika. Od marca tego roku pasażerowie wszystkich linii z grupy Lufthansy, podróżujący na trasach europejskich, nie są już częstowani w trakcie lotów darmowymi napojami i przekąskami lub pełnymi posiłkami. Zamiast tego można je nabyć w ramach oferty "Onboard Delights", a bezpłatny serwis ogranicza się do małej butelki wody i firmowej kostki czekolady. Jest on obecnie jednakowy dla zarówno krótkich rejsów krajowych w Niemczech czy Austrii, jak i najdłuższych połączeń europejskich realizowanych np. na Maderę lub Wyspy Kanaryjskie.


Tym razem Lufthansa zamierza wprowadzić ograniczenia w klasach ekonomicznej i premium na lotach długodystansowych. Serwis w zakresie głównych posiłków pozostanie bez większych zmian, ale pasażerowie nie będą już bezpłatnie otrzymywali w czasie lotu mocniejszych alkoholi. Zamiast tego będą mogli je zakupić z analogicznej oferty pokładowej, jak w przypadku lotów europejskich. Nie dotyczy to wina i piwa, które będzie nadal dostępne jako dodatek do posiłku. Na długich trasach pojawi się ponadto możliwość nabycia innych przekąsek i "wyselekcjonowanych" napojów, co sugeruje, że poza głównym serwisem nie będzie już w tym zakresie darmowej oferty. Dotychczas po zakończonym tzw. pierwszym serwisie zwyczajowo były udostępniane przez cały lot drobniejsze przekąski (kanapki, owoce, chipsy itp.) oraz różne soki i napoje gazowane.


Odpłatny serwis w nowej odsłonie zostanie pilotażowo wprowadzony w połowie bieżącego miesiąca na rejsach z Niemiec do Los Angeles i Bostonu, a od grudnia br. będzie obowiązywał na wszystkich lotach długodystansowych Lufthansy.

Niestety to już kolejny krok niemieckiej linii w kierunku zubożenia jej produktu pokładowego. Poza wspomnianym wycofaniem bezpłatnego serwisu na trasach europejskich w ciągu ostatnich kilku lat Lufthansa zlikwidowała m.in. możliwość bezpłatnego nadawania bagażu rejestrowanego na niemal wszystkich swoich lotach w podstawowej taryfie, co dotyczy również pasażerów statusowych, ograniczyła ilość serwowanego jedzenia na rejsach długodystansowych (dużo skromniejszy tzw. drugi serwis), a także wyraźnie pogorszyła jakość posiłków w klasie biznes na dłuższych połączeniach wewnątrzkontynentalnych (zamiast zestawów podawanych na ciepło na wielu lotach trwających kilka godzin serwowane są jedynie skromne przekąski wraz z deserem). Niekorzystne zmiany, które zachodzą w ofercie, nie przeszkadzają jednak Lufthansie szczycić się tytułem pięciogwiazdkowej linii według Skytrax.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
raiders 2021-10-13 08:11   
raiders - Profil raiders
@Wsciekłagrażka: w LH czekoladke i butelke wody, natomiast nie rozumiem z tym menu, tez mozesz kupic i alkohole i jedzenie... ale fakt faktem ze w locie dostajesz jak wymienilas wode, mla drozdzowke,orzeszki,kawe/herbata ale dlatego tez przez wszytskie ciecia przesaidłem sie na Business class nawet w europie......te 400 euro za bilet to nie jest jakas duza kasa.....
jsg 2021-10-12 15:31   
jsg - Profil jsg
Będzie wyróżniała się ceną, bo ta (pomimo obniżenia jakości serwisu) pozostaje taka sama.
cronwood 2021-10-12 11:07   
cronwood - Profil cronwood
"czym ta Lufthansa będzie się teraz różnic od Lotu czy Sasu?"

Siatką, ogólnym stanem samolotów, sposobem i szybkością reakcji na irrops. Jak dla mnie wystarczy.

A jak dla kogoś to wielki dramat, że nie dostanie w powietrzu alkoholu, a podczas lotu po Europie umrze z głodu, to raczej trzeba szukać pomocy gdzie indziej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama