O'Leary: "CPK jest tak przemyślany, jak inwestycja w Bitcoina"

23 września 2021 20:40
Michael O'Leary, szef Ryanaira uważa, że "marnowanie 30 miliardów złotych na lotnisko CPK w szczerym polu jest równie dobrze przemyślane, jak inwestycja w Bitcoina lub inny równie bezużyteczny system ponzi".
Reklama
Według O’Leary'ego przedstawiciele CPK mówią jedynie we własnym imieniu, nie pasażerów ani linii lotniczych. Ryanair przekonuje, że nie będzie korzystać z CPK, podobnie jak, zdaniem MOL'a, nie uczyni tego LOT ani żadna rozsądna linia lotnicza.

- Ryanair wypowiada się w imieniu 14 mln pasażerów, których każdego roku przewozimy z/do naszych 12 polskich lotnisk. Nasi pasażerowie podróżujący do Warszawy chcą korzystać z lotnisk Chopin i Modlin, które mogą znacznie się rozwinąć, jeśli zostanie zdjęty sztuczny limit liczby lotów z Lotniska Chopina, a rozbudowa terminala w Modlinie nie będzie blokowana przez PPL - przekonuje O’Leary.


Szef irlandzkiej linii zaleca, aby polski rząd przestał marnować 30 miliardów złotych na „lotnisko Bitcoin”, a zamiast tego przekazał 5 miliardów złotych do PAŻP.

- A PAŻP w następstwie nie będzie musiała podnosić opłat (za czym idzie wzrost cen biletów dla polskich konsumentów i turystów), a pozostałe 25 miliardów oszczędności należy zainwestować w polskie szpitale i polskie szkoły z korzyścią dla polskich obywateli, polskich lekarzy, polskich pielęgniarek i polskich nauczycieli. Lotnisko CPK – zamek na piasku w szczerym polu będzie kolejną poważną nieudaną inwestycją podobnie jak terminal Brandenburg w Berlinie, którego budowa była opóźniona o 10 lat, a budżet zostal przekroczony o 5 miliardów euro. Miasto Warszawa jest dobrze skomunikowane przez swoje 2 istniejące lotniska Chopin i Modlin, a polscy podatnicy mogą i powinni zaoszczędzić miliardy, rozsądnie rozwijając porty Modlin i Chopin, rezygnując z Lotniska „CPK Bitcoin” - kwituje O'Leary.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy