flydubai: Nowa trasa i więcej lotów do Rumunii

20 września 2021 10:00
Już w listopadzie 2021 r. tani przewoźnik z Dubaju rozbuduje swoją ofertę lotów do Rumunii. Poza nowym miastem w siatce połączeń, flydubai zwiększy także częstotliwość lotów do Bukaresztu.
Reklama
W niedziele (19.09) flydubai zapowiedział uruchomienie nowej trasy do rumuńskiego miasta Kluż-Napoka. Rejsy będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, a pierwszy z nich zaplanowano na 3 listopada 2021 r.


Po raz pierwszy rozpoczęliśmy loty do Bukaresztu z czterema lotami tygodniowo w 2012 roku – od tego czasu flydubai ponad trzykrotnie zwiększył swoją obecność na tym rynku, co ma związek m. in. ze wzrostem popytu na ruch turystyczny i cargo pomiędzy Rumunią a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Z niecierpliwością czekamy na dalszy wzrost ilości pasażerów i wymiany handlowej w obu kierunkach – powiedział Ghaith Al Ghaith, dyrektor generalny flydubai.

Lot FZ767 wystartuje z Dubaju o 9 rano i przyleci do Rumunii o 12:40 czasu lokalnego. Powrotny rejs FZ768 odleci z okręgu Kluż o 13:40 i przybędzie do Dubaju o 20:45. Ogłoszone po raz pierwszy w lutym br. loty miały początkowo rozpocząć się w marcu, co nie udało się ze względu na niesprzyjające podróżom obostrzenia zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19.

Wraz z zapowiedzią nowej trasy, poinformowano także że obecnie codzienne loty flydubai z Dubaju–International do Bukaresztu od początku listopada br. będą wykonywane dwa razy w ciągu dnia.


Nowe połączenie pomiędzy Dubajem a Rumunią będzie trwać ok. pięciu i pół godziny. Rejsy obsłużą samoloty Boeing 737 MAX 8 ze 166 miejscami dla pasażerów, w tym 10 w klasie biznesowej. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika i u pośredników.

Jak informuje przewoźnik, pasażerowie którzy zarezerwują lot liniami flydubai na podróż do Dubaju w czasie trwania Expo 2020, otrzymają bezpłatny jednodniowy bilet na to wydarzenie. Linia lotnicza oferuje również bezpłatne ubezpieczenie od skutków COVID-19.

Przewoźnik przypomina także, że dzięki porozumieniu codeshare z Emirates, pasażerowie flydubai będą mogli odbywać w Dubaju przesiadki przed lotami na ok. 180 kierunkach oferowanych przez Emirates. Rejsy do Klużu będą obsługiwane w Terminalu 3 międzynarodowego lotniska w Dubaju. Przypomnijmy, że z tego samego terminalu, już od 30 września 2021 r., tania linia będzie obsługiwać także codzienne loty do Warszawy.

Fot.: flydubai

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy