flydubai kontynuuje ekspansję w Europie. Uruchomi połączenie z Bazylei

19 lutego 2024 09:10
1 komentarz
Emiracki niskobudżetowy przewoźnik ogłosił uruchomienie bezpośrednich lotów z Bazylei do Dubaju. Inauguracja zaplanowana jest na 2 sierpnia 2024 roku.
Reklama

Linia flydubai kontynuuje swoją ekspansję w Europie. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że emiracki przewoźnik zwiększy liczbę lotów z Polski, a także uruchomi loty do Dubaju z Wilna, Rygi oraz Tallina. Rejsy z portu lotniczego EuroAirport obsługującego Bazyleę, Miluzę i Fryburg Bryzgowijski będą realizowane cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Do obsługi połączenia flydubai wykorzysta samoloty typu Boeing 737 MAX 8, które będą latały według poniższego rozkładu:

  • Bazylea - Dubaj
  • FZ1425 Dubaj 7:25 – 12:35 Bazylea (1-3-5-7)
  • FZ1426 Bazylea 13:35 – 22:05 Dubaj (1-3-5-7)

Ponieważ lotnisko EuroAirport położone jest na terytorium Francji, dla emirackiej linii będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie do tego kraju. Trasa do Bazylei będzie również drugą w ofercie flydubai do Europy Zachodniej. Na tę chwilę emiracki niskobudżetowy przewoźnik realizuje również loty do Salzburga w Austrii.


Dzięki umowie code-share z Emirates, mieszkańcy zamieszkujący region trójstyku granic Szwajcarii, Francji i Niemiec zyskają możliwość podróżowania na jednym bilecie do wielu miast na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, a także Australii oraz Nowej Zelandii.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2024-02-19 10:01   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Uściślając, połączenie z przesiadką do "Afryki, Azji, na Bliski Wschód" są nie tylko dzięki współpracy z Emirates ale także Flydubai umożliwia takie przesiadki w ramach własnej sieci.
W przypadku zakupu biletów na połączenia z przesiadką z jednego przewoźnika na drugiego, należy weryfikować ceny biletów na stronach obu przewoźników, gdyż mogą być duże różnice, Loty Flydubai wskazane jest wybierać tylko gdy są zauważalnie tańsze lub brak lotu Emirates, gdyż Flydubai to jednak tanie linie. Dotyczy to zwłaszcza klasy ekonomicznej, w przypadku klasy biznes - jeśli lot Flydubai wykonywany jest przez samoloty z fotelami biznes rozkładającymi się do pozycji leżącej (teraz już chyba większość) - to można ją traktować zamiennie z klasą biznes w Emirates: zwłaszcza jeśli główny powód podróży w klasie biznes to właśnie lepszy fotel i możliwość położenia się.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy