Finnair: Więcej dalekich lotów ze Sztokholmu

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 września 2021 09:40
Fiński przewoźnik poinformował o planach rozszerzenia dalekodystansowej siatki połączeń ze szwedzkiej stolicy. Kolejne dwie trasy do Stanów Zjednoczonych mają ruszyć w listopadzie i grudniu 2021 r.
Reklama

W lipcu 2021 r. narodowa linia lotnicza Finlandii ogłosiła, że w sezonie zimowym 2021/2022 będzie obsługiwać dalekodystansowe loty ze stolicy Szwecji do Tajlandii oraz Stanów Zjednoczonych. We wtorek (14.09) ogłoszono, że Finnair doda dwie kolejne bezpośrednie trasy do USA.

Na trasie Sztokholm – Los Angeles Finnair będzie obsługiwał trzy loty tygodniowo od 3 listopada 2021 r., natomiast loty do Nowego Jorku mają ruszyć 7 grudnia i także być obsługiwane trzy razy w ciągu tygodnia.


– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą siatkę połączeń i umożliwić pasażerom lepsze połączenia w miarę powrotu do dalekich podróży lotniczych. [...] Nasi goście mogą cieszyć się nową odświeżoną ofertą gastronomiczną na pokładzie, w której łączymy skandynawskie smaki ze smakami zapożyczonymi od naszych przyjaciół z zagranicy – powiedział Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.


Także wszystkie zapowiadane wcześniej wakacyjne połączenia dalekodystansowe ze Sztokholmu wystartują zgodnie z planem w październiku br. Finnair wzmocni ponadto swoją amerykańską siatkę połączeń z Helsinek i przez cały sezon zimowy będzie obsługiwać rejsy do Chicago–O'Hare, które dotychczas było kierunkiem obsługiwanym tylko w miesiącach letnich.

Wszystkie trzy trasy dalekodystansowe będzie obsługiwać maszyna Airbus A350-900, która w konfiguracji Finnair będzie zabierać na pokład 297 lub 336 pasażerów w trzech klasach podróży – biznesowej, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Na planowanych trasach Finnair będzie konkurować z Thai Airways, SAS oraz TUI.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama