British Airways poleci na Azory

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 września 2021 09:15
Brytyjski przewoźnik w następne wakacje poleci z Londynu Heathrow na Azory. Będą to operacje na dwie portugalskie wyspy: Sao Miguel oraz Terceira.
Reklama

Oficjalnie wciąż jesteśmy w ostatnich tygodniach wakacyjnego rozkładu lotów. Choć przed nami jeszcze okres zimowy, a większość przewoźników wciąż nie określiła swoich wszystkich planów na najbliższe miesiące do marca przyszłego roku włącznie, to niektóre linie lotnicze już teraz wybiegają myślami w przyszłość i kreślą plany na przyszłoroczne wakacje. Jednymi z pierwszych nowości ogłoszonych przez czołowych przewoźników na sezon letni 2022 roku są trasy British Airways z Londynu Heathrow na portugalskie Azory.


2 lipca brytyjski przewoźnik zainauguruje bezpośrednie połączenie z Heathrow do Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Rotacja będzie realizowana samolotem Airbus 320 raz w tygodniu (sobota) do pierwszych dni września. Maszyna wystartuje z Londynu o godzinie 9:35 i po nieco ponad 4 godzinach lotu wyląduje na największej azorskiej wyspie. Rejs powrotny zaplanowany jest na 13:35. Z kolei 10 lipca pierwszy raz British Airways poleci na sąsiadującą wyspę, Terceirę. Ta trasa także będzie wykonywana maszynami Airbus 320 raz tygodniowo (niedziela). Ostatni lot przewidziany jest na 28 sierpnia. Samolot British Airways będzie odlatywał z Heathrow o 7:55, natomiast Azory opuści chwilę po godzinie 12:00.

- Po ciężkich i wymagających 18 miesiącach świetnie jest wrócić do dobrych informacji. Następnego lata rozpoczniemy operacje lotnicze na dwóch nowych trasach z Heathrow. Obie wyspy na Azorach będą perfekcyjnym dodatkiem do naszej obecnej oferty, który da naszym klientom jeszcze więcej możliwości wakacyjnego wypoczynku w jednym z najpopularniejszych regionów dla miłośników wypoczynku w Europie - powiedział Neil Chernoff, przedstawiciel British Airways.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama