LATAM planuje odbudować europejską siatkę połączeń

3 września 2021 08:36
Południowoamerykański przewoźnik LATAM planuje odbudować europejską siatkę połączeń w ostatnim kwartale 2021 roku. Linia zamierza obsługiwać początkowo co najmniej 50 proc. rejsów sprzed pandemii.
Reklama
Szybko postępujące szczepienia w Europie Zachodniej zachęcają światowe linie lotnicze do powrotów na europejskie lotniska. Wiele państw za naszą zachodnią granicą może pochwalić się świetnym procentem zaszczepienia populacji sięgającym nawet 70 proc. wszystkich mieszkańców (np. Hiszpania). To przekłada się na mniejszą liczbę hospitalizacji, a w konsekwencji doprowadza do otwierania się kolejnych sektorów gospodarki. Branża lotnicza także spodziewa się znacznej poprawy, a wiadomości o przywracaniu kolejnych połączeń międzynarodowych dają nadzieję na szybki powrót do normalności.

Jednym z przewoźników, który na wieść o poprawiającej się sytuacji pandemicznej w Europie Zachodniej postanowił wrócić do regularnych operacji lotniczych jest południowoamerykański LATAM. Wraz z poluzowaniem wielu restrykcji w podróżowaniu także ze strony brazylijskiego rządu linia spodziewa się przyspieszonego wznowienia bezpośrednich rejsów pomiędzy Brazylią a Europą oraz zwiększenia częstotliwości lotów, które już się odbywają.


- Dostrzegamy stale rosnące zainteresowanie międzynarodowymi podróżami zarówno ze strony Europejczyków jak i Brazylijczyków. Pozytywny trend dotyczy przede wszystkim mieszkańców państw charakteryzujących się wysokim poziomem zaszczepienia przeciw COVID-19 wśród obywateli. Dlatego też nieustannie kontrolujemy rynek europejski i stopniowo podejmujemy decyzje o przywracaniu najważniejszych połączeń - powiedział Thibaud Morand, przedstawiciel LATAM.

Wszystkie zmiany dotyczą rejsów z brazylijskiego Sao Paulo. Od października br. LATAM zwiększy oferowanie na trasach do Madrytu i Paryża z trzech do czterech rotacji w tygodniu. Miesiąc później przewoźnik będzie wykonywał także trzy loty tygodniowo do Barcelony, cztery do Frankfurtu i aż sześć do Lizbony. LATAM zapowiedziało również powrót połączenia do Mediolanu Malpensa jeszcze przed końcem bieżącego roku.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy