Korean Air rezygnuje z największych samolotów

20 sierpnia 2021 09:45
Koreańskie linie lotnicze dołączają do grona przewoźników, które rezygnują z użytkowania maszyn Airbus A380. Według obecnych zapowiedzi, ostatni z tych samolotów zniknie z floty Korean Air w 2026 r.
Reklama
Korean Air planuje w ciągu najbliższych lat zrezygnować ze wszystkich czterosilnikowych samolotów pasażerskich – potwierdził dyrektor generalny przewoźnika w wywiadzie dla portalu FlightGlobal.com.

Wszystkie A380 opuszczą flotę Korean Air w ciągu pięciu lat, a boeingi 747-8I podzielą losy airbusów w ciągu dziesięciu lat – powiedział Walter Cho, dyrektor generalny Korean Air.

Podczas prezentacji wyników za drugi kwartał roku Korean Air potwierdził, że ma we flocie aktywnych 10 egzemplarzy A380 oraz 10 747-8I. Obecnie dziewięć samolotów A380 i osiem 747-8I jest uziemionych z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Potwierdzono ponadto, że uziemione wcześniej maszyny Boeing 747-400 nie wrócą do latania w barwach koreańskiego przewoźnika i nie są już częścią floty.


Uważam, że Boeing 777 jest jednym z najbardziej udanych samolotów w historii lotnictwa [...] Jeżeli by mnie zapytano, powiedziałbym, że Boeing 777-300ER to mój ulubiony model samolotu. Chociaż nie wykluczyłem Boeinga 777X, jest kilka punktów, które wciąż wymagają weryfikacji. Mogę się nad tym zastanowić, ale nie sądzę, abyśmy przez jakiś czas mieli wystarczająco duże zapotrzebowanie na nowe samoloty – dodał Cho.

Korean Air otrzyma także sześć kolejnych samolotów A380 od Asiana Airlines, gdy zakończone zostanie przejęcie konkurencyjnej linii lotniczej, co ma nastąpić w perspektywie kolejnych kilku lat. Wszystkie sześć A380 użytkowanych przez Asianę jest obecnie uziemionych. Także dla tych maszyn Korean Air nie widzi przyszłości w swojej flocie.

Fot.: materiały prasowe, Wikimedia Commons

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy