Emirates: Specjalne malowanie na 50 lat Zjednoczonych Emiratów Arabskich

20 sierpnia 2021 09:15
Największe linie lotnicze znad Zatoki Perskiej zaprezentowały specjalne malowanie upamiętniające powstanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Specjalne barwy mają pojawić się na samolotach Airbus A380 oraz Boeing 777-300.
Reklama
Linie lotnicze Emirates zaprezentowały specjalne malowanie swoich samolotów upamiętniające 50. rocznicę powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak dotąd pokazano maszynę Airbus A380, jednak okolicznościowe barwy mają pojawić się także na kilku samolotach Boeing 777-300ER.


– Specjalne malowanie Złotego Jubileuszu inspirowane jest wizją, determinacją i pasją ojców założycieli Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz niesamowitą pięćdziesięcioletnią podróżą, która dała początek temu narodowi. Zjednoczone Emiraty podbiły świat – dzięki szybkiemu postępowi, kraj stał się jednym z najlepiej skomunikowanych regionów na świecie – powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group.

Na kadłubie pojawiła się liczba 50 uzupełniona napisem „United Arab Emirates” po lewej stronie samolotu, natomiast po prawej umieszczono taki napis w języku arabskim. Do tego celu użyto czcionki znanej z logo Emirates. Jak podkreślił przewoźnik, specjalne malowanie pokazuje siłę i odporność na kłopoty przemysłu lotniczego obecnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Za malowanie odpowiada Aircraft Appearance Centre, które jest częścią Emirates Engineering. Pierwszym samolotem, który otrzymał wyjątkowe barwy był A380 (A6-AVG), a jego pierwszym kierunkiem po przemalowaniu był Frankfurt. Kolejne samoloty mają otrzymać „złote” malowanie do końca września 2021 r.


Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały założone 2 grudnia 1971 r. Początkowo kraj ten składał się z sześciu emiratów, a Ras al-Khaimah dołączył do nowego państwa 10 stycznia 1972 r. Katar i Bahrajn zrezygnowały z przystąpienia do federacji i wybrały niepodległość.

Fot.: Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Tagi
emirates zea

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy