Ponad 206 tysięcy pasażerów w Modlinie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 sierpnia 2021 12:25
W lipcu br. z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 206 tys. pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 proc. więcej niż w lipcu 2020 r.
Reklama

Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
Lotnisko sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W lipcu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

- Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 proc. poziomu ruchu z lipca 2019 roku - mówi Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Już od najbliższego sezonu zimowego miłośników taniego latania z Modlina czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu, Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

- Nasz port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez Pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi – dodaje Chorzewski.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama