Mundury pilotów easyJet będą ekologiczne

11 sierpnia 2021 09:38
Pracownicy easyJet już wkrótce otrzymają mundury wykonane z recyklingowanych, plastikowych butelek. W ten sposób przewoźnik chce poprawiać swoje standardy w imię troski o środowisko.
Reklama
Problem ekologii i dbałości o środowisko jest jednym z głównych zagadnień dzisiejszej debaty publicznej. Światowe marki prześcigają się w innowacyjnych metodach, które mają na celu poprawę jakości naszego otoczenia. Przedstawiciele brytyjskiej linii easyJet przedstawili nowe rozwiązanie, które umożliwi produkcję mundurów dla pilotów oraz załóg pokładowych przy wykorzystaniu odnawialnych materiałów tj. plastikowe butelki.


Do stworzenia jednego kompletu wykorzystanych zostanie 45 zużytych butelek. Rocznie przewoźnik chce przetwarzać ponad pół miliona plastikowych pojemników, a w pięcioletniej perspektywie aż 2,7 mln. W ten sposób linia zamierza zwrócić uwagę na zjawisko zanieczyszczenia środowiska i zabezpieczyć miliony plastikowych butelek przed wrzuceniem do mórz i oceanów. Firmą odpowiedzialną za produkcję innowacyjnych strojów będzie północnoirlandzki Tailored Image, a pierwsze mundury zostaną dostarczone do linii jeszcze w tym miesiącu.

- Naszym zadaniem, jako zakładów specjalizujących się w szyciu odzieży eleganckiej i korporacyjnej, jest przedstawianie klientom najnowocześniejszych rozwiązań. W przypadku easyJet dodatkową trudnością była konieczność dopasowania się do ich wysublimowanych standardów w zakresie redukowania negatywnego wpływu środowiskowego. Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że możemy wziąć udział w tym wymagającym przedsięwzięciu - powiedział Bernard Birt, dyrektor Tailored Image.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy