Lufthansa: Neutralne płciowo komunikaty w samolocie

14 lipca 2021 10:01
Niemiecki przewoźnik rozpoczął akcję dostosowywania komunikatów pokładowych w taki sposób, aby były one uniwersalne płciowo i nie ograniczały się jedynie do zwrotów skierowanych do kobiet i mężczyzn.
Reklama
Pasażerowie regularnie podróżujący na pokładach maszyn należących do Lufthansy z pewnością znają na pamięć powtarzany wielokrotnie podczas lotu rozpoczynający komunikat pokładowy zwrot "Damen und Herren", czyli "Panie i Panowie". Już wkrótce zostanie on jednak zastąpiony przekazem neutralnym płciowo. Działania niemieckiego przewoźnika mają na celu walkę z nierównością seksualną i stanowią ważny krok w stronę wsparcia mniejszości seksualnych nieidentyfikujących się z tymi dwoma określeniami.


Tym samym zaktualizowany komunikat będzie rozpoczynał się od zwrotów "Szanowni Goście" bądź po prostu "Witamy na pokładzie". Zanim opublikowane zostaną szczegółowe, odgórne wytyczne w tym zakresie, linia zachęca swoich pracowników do formułowania własnego przekazu z naciskiem na neutralność płciową. W pierwszej kolejności zmiany obejmą język niemiecki oraz angielski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy