Kolejny oddział AirAsia zawiesza działalność

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
13 lipca 2021 10:00
Po Thai AirAsia, kolejny oddział taniej linii lotniczej zawiesza działalność. Powodem jest niepokojąca sytuacja epidemiologiczna związana z pandemią koronawirusa.
Reklama

Wszystkie operacje AirAsia Indonesia od 6 lipca 2021 r. są zawieszone – poinformowały lokalne media. Przewoźnik wstrzymał swoje loty krajowe i międzynarodowe na miesiąc.

Do 6 sierpnia 2021 r. maszyny indonezyjskiego oddziału AirAsia mają być wykorzystywane jedynie sporadycznie na lotach cargo. Pasażerowie posiadający bilety na rejsy mające odbyć się w okresie zawieszenia operacji, mogą bezpłatnie przebookować swoje rezerwacje na inny termin lub je anulować i otrzymać zwrot pełnej kwoty w postaci vouchera na loty w AirAsia Indonesia.

Powodem zawieszenia lotów pasażerskich przez indonezyjskie AirAsia jest niekorzystna sytuacja epidemiologiczna i rosnąca liczba przypadków COVID-19 w Indonezji – w ostatnich dniach notowano 35-40 tys. zakażeń i 800-1000 zgonów dziennie. Z tego powodu władze Indonezji wprowadziły także dwutygodniową blokadę na wyspach Jawa i Bali.


Przed zawieszeniem lotów, AirAsia Indonesia latała łącznie na 16 trasach, w tym 12 krajowych. Najbardziej ruchliwym połączeniem przewoźnika była dotychczas trasa z Dżakarty na wyspę Bali. Przewoźnik posiada w swojej flocie 25 samolotów Airbus A320, które mieszczą na pokładzie 180 pasażerów.

Na zawieszenie wszystkich lotów krajowych zdecydował się także tajski oddział linii lotniczych Air Asia – w odpowiedzi spadający ruch pasażerski spowodowany restrykcjami antykoronawirusowymi wprowadzanymi w aglomeracji Bangkoku, przewoźnik poinformował, że w okresie od 12 lipca do 31 lipca br. zawiesza wszystkie swoje krajowe operacje, aby zapowiedz rozprzestrzenianiu się COVID-19 w Tajlandii.

Fot.: materiały prasowe, T. Śniedziewski
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama