Emirates rozszerza wdrożenie IATA Travel Pass we współpracy z Alhosn

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
30 czerwca 2021 09:20
Emirates, jedne z pierwszych linii lotniczych, które pilotowały IATA Travel Pass w kwietniu, teraz oferują to rozwiązanie klientom latającym do 10 miast, a w nadchodzących tygodniach planują rozszerzyć je na wszystkie trasy w swojej sieci.
Reklama

Emirates nawiązały też współpracę z Alhosn, oficjalną aplikacją ZEA do śledzenia kontaktów i dokumentacji medycznej związanej z COVID-19, aby zapewnić swoim klientom większą wygodę i płynniejsze podróże.

- W ciągu ostatnich miesięcy naprawdę przyspieszyliśmy nasze projekty biometrycznej, zbliżeniowej i cyfrowej weryfikacji podróży, aby zapewnić naszym klientom jeszcze większą wygodę i pewność podczas lotów liniami Emirates. Nasze projekty i inicjatywy, jak ścieżka biometryczna w Dubaju, IATA Travel Pass i integracja z bazami danych urzędu zdrowia, zapewniają wiele korzyści. To lepsze doświadczenia klientów z podróży, mniejsze zużycie papieru oraz zwiększona wydajność i niezawodność w kontroli dokumentów. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie władz i naszych partnerów branżowych w pomyślnym wdrażaniu projektów, które wzmacniają wiodące na świecie zdolności lotnicze Emirates i Dubaju - powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Klienci Emirates latający między Dubajem a miastami takimi jak: Londyn, Barcelona, ​​Madryt, Stambuł, Nowy Jork JFK, Moskwa, Frankfurt, Charles De Gaulle i Amsterdam, mogą teraz korzystać z IATA Travel Pass, aby uzyskać dostęp do najnowszych informacji dotyczących podróży związanych z COVID-19, w tym lokalizacji laboratoriów testowych PCR, i zarządzać dokumentacją podróżną dotyczącą COVID-19, taką jak szczepienia i najnowsze wyniki testów PCR. Pasażerowie tych lotów otrzymają wiadomość SMS i e-mail z kodem aktywacyjnym oraz instrukcjami pobierania aplikacji IATA Travel Pass.

Przewoźnik realizuje plany wprowadzenia rozwiązania IATA Travel Pass w swojej globalnej sieci.

Od początku testów linie Emirates ściśle współpracowały z IATA i jej partnerami w celu ulepszenia IATA Travel Pass w oparciu o opinie klientów. Aplikacja IATA Travel Pass jest teraz dostępna zarówno dla użytkowników systemów iOS, jak i Android, mogą z niej także korzystać klienci posiadający paszporty niebiometryczne.

Od lipca linie Emirates zintegrują aplikację Alhosn ze swoimi systemami odprawy, rozszerzając dotychczasową integrację z Dubai Health Authority (DHA). Dzięki temu klienci podróżujący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą korzystać z szybkiego i wygodnego cyfrowego pobierania i weryfikacji dokumentacji medycznej COVID-19, niezależnie od tego, w którym miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymali szczepienie lub testy PCR i antygenowe przeciw COVID-19. Klienci, którzy zdecydują się zezwolić na dostęp do swoich informacji zdrowotnych związanych z COVID-19 za pośrednictwem aplikacji Alhosn w celach podróży, mogą być pewni, że po dopełnieniu formalności związanych z odprawą informacje związane z ich dokumentacją medyczną związaną z COVID-19 zostaną natychmiast usunięte z systemów Emirates.


Dzięki kompleksowym protokołom bezpieczeństwa na każdym etapie podróży, elastycznym zasadom rezerwacji oraz bezpłatnemu ubezpieczeniu podróżnemu obejmującemu wiele ryzyk, w tym ubezpieczenie przeciw COVID-19, klienci Emirates mogą podróżować z pewnością, że dołożono wszelkich starań, że podczas każdego lotu zadbano o ich komfort i zdrowie.

IATA Travel Pass to cyfrowe rozwiązanie opracowane przez organizację branży lotniczej, Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Ma na celu dostarczenie rządom, liniom lotniczym, laboratoriom i pasażerom aktualnych informacji na temat przepisów dotyczących COVID-19 oraz ułatwienie bezpiecznego przepływu niezbędnych informacji między wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Alhosn to wspólna inicjatywa Ministerstwa Zdrowia i Profilaktyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz lokalnych władz ds. zdrowia i jest wspierana przez Krajowy Urząd ds. Zarządzania Kryzysowego. Jest to oficjalna aplikacja wyników COVID-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która zapewnia szybki dostęp do wyników testów i informacji o szczepieniach.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama