Emirates: Więcej tras obsługiwanych A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 czerwca 2021 08:41
Linie Emirates planują spore zmiany w grafiku wykorzystania największego samolotu pasażerskiego na świecie. Już wkrótce maszyna A380 będzie częstym gościem na siedmiu dodatkowych lotniskach.
Reklama
Jako, że globalna pandemia wciąż silnie oddziaływuje na rynek lotniczy, stosunkowo niewielu przewoźników przywróciło w satysfakcjonującym wymiarze samolot A380 do czynnej służby. Jedną z linii, która nieustannie pokłada w tej największej maszynie pasażerskiej nadzieje jest Emirates. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu w szczycie bieżącego sezonu letniego będzie obsługiwał 16 tras właśnie A380. Oznacza to, że w lipcu br. samoloty A380 w malowaniu Emirates będą widoczne w siedmiu dodatkowych miastach. Cztery z nich to popularne kierunki europejskie: Rzym, Madryt, Monachium i Zurych. Pozostałe lotniska, które już wkrótce ugoszczą tę maszynę znajdują się w Ameryce Północnej (Waszyngton, Los Angeles, Toronto).


Pomimo uwzględnienia kolejnych portów lotniczych w siatce połączeń samolotu A380 linii Emirates, nie wszystkie miasta będą zadowolone z uaktualnionego grafiku. Dwa lotniska przynajmniej na jakiś czas pożegnają się z tą maszyną, ponieważ przewoźnik postanowił zrezygnować z obsługi tych tras największym samolotem pasażerskim na świecie w związku z niezadowalającym popytem na podróże. Niekorzystna zmiana dotknie europejski port w Manchesterze i lotnisko w Bahrajnie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy