Eurowings Discover już wkrótce wzbije się w powietrze

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 czerwca 2021 09:40
Nowa linia Eurowings Discover zakomunikowała, że otrzymała certyfikat przewoźnika lotniczego. Tym samym przewoźnik gotowy jest rozpocząć swoją działalność. Inauguracyjny lot zaplanowany jest na 24 lipca br.
Reklama

Jeszcze w 2020 roku Lufthansa ujawniła swoje plany dotyczące wykonywania dalekodystansowych połączeń turystycznych. Po dwunastu miesiącach przygotowań przewoźnik wreszcie jest gotowy, aby za pomocą nowo powstałej spółki Eurowings Discover uwzględnić w swojej siatce połączeń najpopularniejsze kurorty wakacyjne za oceanem i nie tylko. Linia będzie w swoich operacjach lotniczych wykorzystywać samoloty szerokokadłubowe A330.


- Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego momentu na rozpoczęcie działalności. Ludzie nareszcie mogą podróżować, a my jesteśmy w pełni gotowi, aby zabrać ich do najpiękniejszych miejsc na świecie. Zbudowaliśmy linię w jeden rok. To był ambitny cel, który na szczęście udało się zrealizować przy pomocy całej Lufthansa Group, niezwykle zmotywowanego sztabu i bliskiej współpracy z Niemiecką Federalną Agencją Lotnictwa. Jesteśmy im wszystkim naprawdę wdzięczni - powiedział Wolfgang Raebiger, przedstawiciel Eurowings Discover.

Pierwszy lot Eurowings Discover wykona z Frankfurtu pod koniec lipca, a jedna z maszyn przewoźnika zabierze turystów do kenijskiej Mombasy i na pobliski Zanzibar. W siatce połączeń nowej lini znajdą się również takie kierunki jak Punta Cana, Las Vegas i Mauritius. Od przyszłego roku Eurowings Discover będzie lądował nawet u podnóża Kilimandżaro w Tanzanii.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama