Emirates: A380 znów poleciał do Nowego Jorku

3 czerwca 2021 09:04
Sytuacja na rynku lotniczym wciąż jest daleka od ideału, jednak coraz częściej docierają do pasażerów pozytywne sygnały, które dają nadzieję na szybki powrót do normalności. W Dzień Dziecka, po długiej przerwie, A380 linii Emirates wrócił na trasę z Dubaju do Nowego Jorku.
Reklama
Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu i minimalny ruch pasażerski, linie Emirates postanowiły o czasowym zastąpieniu maszyn A380 mniejszymi samolotami B777 na odcinku między Dubajem a Nowym Jorkiem–JFK. Po ponad roku, i na kilka tygodni przed szczytem sezonu letniego, przewoźnik przywrócił największy odrzutowiec pasażerski na świecie do użytku na tej trasie. Inauguracyjny lot został wykonany statkiem o znakach rejestracyjnych A6-EVL, a podróż zajęła ponad 13 godzin.


Obecnie Emirates operuje na trasie do Nowego Jorku, która w ostatnich latach utrzymywała się w czołówce najpopularniejszych i najbardziej dochodowych połączeń linii, jeden raz dziennie. Oczywiście nie tylko nowojorski port lotniczy im. Kennedy'ego będzie gościł A380 Emirates. To zaledwie jedno z 18 lotnisk, na które w sezonie wakacyjnym zawita ten samolot. Pozostałe to m.in. Londyn–Heathrow, Kair, Paryż–CDG, Pekin–Capital oraz Johannesburg.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy