Lotnisko w Zielonej Górze ponownie otwarte

14 maja 2021 14:48
Po przerwie związanej z koronawirusem lotnisko Zielona Góra–Babimost zostanie otwarte dla ruchu pasażerskiego. Port nie funkcjonował od połowy marca br.
Reklama
Lotnisko Zielona Góra–Babimost zostanie otwarte dla ruchu lotniczego 18 maja 2021 r. – poinformowało przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL).

Decyzja o otwarciu lotniska została podjęta po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji epidemicznej przez zarządzające portem PPL. Obsługa wszystkich operacji ma odbywać się z zachowanie rygorów sanitarnych.


Port w Babimoście był zamknięty od 15 marca br., co uzasadniano przede wszystkich trudną sytuacją pandemiczną panującą w województwie lubuskim. Początkowo lotnisko miało pozostać zamknięte jedynie do 27 marca, jednak ostatecznie podjęto decyzję o przedłużeniu tego terminu.

Przedłużające się wyłączenie portu z ruchu pasażerskiego oznaczało konieczność anulowania rozkładowych połączeń pomiędzy Zieloną Górą a lotniskiem Chopina w Warszawie – rejsy obsługiwane przez PLL LOT miały zostać wznowione 28 marca. Obecnie pierwszy lot narodowego polskiego przewoźnika na tej trasie jest przewidziany na 18 maja, kiedy lotnisko ma oficjalnie ruszyć.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy