Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte

13 marca 2021 19:36
Od najbliższego poniedziałku, 15 marca, przez co najmniej dwa tygodnie zamknięty dla ruchu pasażerskiego będzie port Zielona Góra-Babimost. Decyzję w tej sprawie podjęły zarządzające tym lotniskiem "Porty Lotnicze".
Reklama
Zamknięcie lotniska w Zielonej Górze zostało uzasadnione trudną sytuacją pandemiczną panującą w województwie lubuskim. Od 15 marca będą w nim obowiązywać dodatkowe restrykcje polegające m.in. na zamknięciu wszystkich hoteli, kin, teatrów i ograniczeniu handlu w galeriach. Bezpośredni wpływ na sytuację portu ma również skierowanie części jego pracowników na kwarantannę.

- Mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego PPL wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca br. - informują w komunikacie ogłoszonym w mediach społecznościowych PPL.


Wyłączenie zielonogórskiego lotniska z ruchu oznacza zawieszenie rejsów LOT-u pomiędzy Warszawą a Babimostem. Sprzedaż biletów na loty planowane w najbliższych dwóch tygodniach będzie wstrzymana, a pasażerowie posiadający już rezerwacje na te rejsy otrzymają zwrot pieniędzy lub możliwość zmiany terminu podróży na późniejszy.

Zgodnie z planem zrealizowany natomiast zostanie jutrzejszy lot z Warszawy do Zielonej Góry o 17:40 i rejs powrotny zaplanowany na 8:50 w najbliższy poniedziałek.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy