Lufthansa kupuje więcej samolotów

4 maja 2021 10:00
Pomimo trwającej pandemii koronawirusa i zapaści na rynku lotniczym, Lufthansa Group potwierdza odbiór dodatkowych maszyn dalekodystansowych. Pierwsze z nich mają trafić do niemieckiego przewoźnika jeszcze w tym roku.
Reklama
W poniedziałek (3.05) ogłoszono, że przedstawiciele Lufthansa Group podpisali kontrakt na dodatkowe szerokokadłubowe samoloty Airbus A350 i Boeing 787. Potwierdzono jednocześnie, że nowe maszyny trafią do Lufthansy.

– Nawet w tych trudnych czasach konsekwentnie inwestujemy w nowocześniejsze, bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne samoloty. Ze względu na spodziewane ponowne wzrosty na rynku lotniczym, modernizujemy naszą flotę dalekiego zasięgu jeszcze szybciej niż planowane to było przed rozpoczęciem pandemii. Zapewniamy także, że Lufthansa kupuje samoloty na dobrych warunkach – powiedział Carsten Spohr, dyrektor generalny Lufthansy.


Zarząd niemieckiej grupy lotniczej przekazał w komunikacie prasowym, że spółka wykorzysta przysługujące jej opcje zakupu i zwiększy ilość zamówionych maszyn Airbus A350-900 o pięć dodatkowych egzemplarzy, a także zakupi pięć zbudowanych już samolotów Boeing 787-9.

Oznacza to, że do Lufthansy trafi w przyszłości łącznie 45 maszyn Airbus A350-900, 25 boeingów 787-9 i 20 777-9. Pięć dodatkowych A350 ma zostać dostarczonych w 2027 i 2028 r., natomiast pierwsze 787-9 przylecą do Niemiec jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu zimowego, a kolejne w pierwszej połowie 2022 r.

Jednocześnie potwierdzono, że przewoźnik skorygował harmonogram dostaw części maszyn od Boeinga. Chodzi najprawdopodobniej o przesunięcie przyjęcia 20 zamówionych samolotów Boeing 777X – model ten może być obecnie dla przewoźnika za duży. Już na początku tego roku Carsten Spohr zdradził, że Lufthansa Group negocjuje z Airbusem i Boeingiem wprowadzenie do floty mniejszych samolotów w miejsce większych, które linia chce nadal wycofywać w wyniku kryzysu lotniczego wywołanego pandemią koronawirusa.

Fot.: Airbus, Lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy