Nowy kraj w siatce Wizz Air. Loty niemal pewne

30 kwietnia 2021 15:38
Już za kilka miesięcy wystartować mają pierwsze rejsy węgierskiego taniego przewoźnika do nowego kraju położonego w Europie Wschodniej. Wizz Air miał rozpocząć loty na Białoruś już w lecie 2020 r., jednak nie udało się to z powodu pandemii COVID-19.
Reklama
Wejście węgierskich tanich linii lotniczych na Białoruś zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa, jednak prace nad podpisaniem umowy z przewoźnikiem rozpoczęły się już półtora roku temu, a strony uzgodniły wszystkie warunki – informuje służba prasowa lotniska w Mińsku, cytowana przez białoruski portal reform.by.

Według naszych wstępnych ustaleń Wizz Air miał zacząć latać na Białoruś w kwietniu [2021 r. – przyp. red.], jednak terminy musiały zostać przesunięte z powodu pandemii koronawirusa. Myślę, że gdy tylko sytuacja na to pozwoli, przewoźnik rozpocznie loty do Mińska. Widzimy, że linia ma taki zamiar i jest poważnie zainteresowana – powiedziała Oksana Tereshchenko, szefowa działu marketingu i rozwoju mińskiego lotniska.

Przedstawiciele lotniska odnieśli się też do współpracy z innymi tanimi europejskimi przewoźnikami. Według rzeczniczki prasowej, w ostatnich latach lotnisko w Mińsku nie prowadziło negocjacji z Ryanairem.Nie podano jeszcze miejsc, z których możliwe będą loty do Mińska na pokładzie Wizz Aira, jednak wiele wskazuje na to, że pierwszą trasą, zgodnie z planem z 2019 r., będzie stolica Węgier.

Fot.: Wizz Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy