×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air chce latać z Grodna


Wizz Air jest zainteresowany uruchomieniem bezpośrednich lotów z białoruskiego Grodna - informuje portal "Belsat". O wejściu linii do tego kraju rozmawiali przedstawiciele Węgier i Białorusi.


Jak podaje białoruski serwis, przedstawiciel władz obwodu grodzieńskiego brał udział w rozmowach z ambasadorem Węgier na Białorusi. Tematem rozmów było uruchomienie bezpośrednich lotów z Grodna do Budapesztu przez niskokosztowego przewoźnika, który także prowadzi negocjacje z lokalnym lotniskiem. 

Już wcześniej informowaliśmy, że Wizz Air jest potencjalnie zainteresowany uruchomieniem lotów do Mińska. Wizz Air mógłby na początku uruchomić loty z Węgier, a w przyszłości założyć także spółkę córkę na Białorusi i zaoferować loty do innych europejskich krajów. Kraj bardzo liczy na rozwój turystyki i między innymi w tym celi i łagodzi reguły wizowe dla obywateli innych krajów. 

W 2017 r. dotarliśmy do informacji, że Polskie Linie Lotnicze LOT rozważają uruchomienie połączenia lotniczego z Warszawy do Grodna. Na Białorusi mieszka dużo osób polskiego pochodzenia. Według ostatniego spisu powszechnego przeprowadzonego przez władze tego kraju, polskie pochodzenie zadeklarowało 295 tys. osób. Nieoficjalnie szacuje się, że Polaków na Białorusi jest od 500 tys. do 1,2 mln. Największym skupiskiem Polaków jest właśnie obwód grodzieński. 

Obecnie rejsy z Grodna wykonuje jedynie Belavia. Białoruski przewoźnik lata do Kaliningradu i sezonowo wykonuje rejsy czarterowe. W 2018 r. port obsłużył 180 tys. pasażerów.

fot. pixabay gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie