Ryanair: Nowe trasy z Katowic, Krakowa i Modlina

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
24 marca 2021 15:48
1 komentarz
Linia lotnicza Ryanair zapowiedziała dziś (24.03) uruchomienie nowych połączeń z lotniska w Katowicach, Krakowie i Modlinie.
Reklama

Ryanair uruchomi loty z Katowic do Oslo-Gardermoen oraz do Trapani. Pierwszy lot do Oslo został zaplanowany na 2 lipca br. Kierunek obsługiwany będzie cztery razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Dzień później, 3 lipca br. zainaugurowane zostanie nowe sezonowe połączenie Ryanaira do Trapani na Sycylii, które obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę.
- Ryanair ogłaszając dwie nowe trasy z Katowice Airport potwierdził, że ciągle stawia na swoją tutejszą bazę, która oficjalnie została otwarta w październiku 2019 roku i która ze względu na pandemię koronawirusa, nie zdążyła dobrze rozwinąć działalności. Mam nadzieję, że już w tym półroczu sytuacja epidemiczna w Europie ustabilizuje się na tyle, że pyrzowicka baza Ryanaira w końcu zacznie funkcjonować na wysokich obrotach, szczególnie, że oferta kierunków irlandzkiej linii z Katowice Airport jest dobrze rozwinięta i zróżnicowana – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotnicze SA.

Kolejna nowa trasa z Krakowa na grecką wyspę Korfu wystartuje 2 lipca i będzie obsługiwana do końca października. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki. Dzień później 3 lipca zainaugurowane zostaną rejsy z Modlina na Rodos. Loty realizowane będą 2 razy w tygodniu; we wtorki i soboty.

W najbliższych tygodniach Ryanair planuje reaktywować szereg połączeń z Pyrzowic, które zostały zawieszone ze względu na trudną sytuację epidemiczną w Europie. Na przełomie marca i kwietnia powinny wrócić trasy do: Dortmundu, Londynu-Stansted i Kijowa-Boryspol. Z początkiem maja irlandzki przewoźnik chciałby przywrócić regularne loty z Katowice Airport do: Aten, Birmingham, Bolonii, Dublina, Edynburga, Kolonii-Bonn, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Manchesteru, Odessy i Pafos. W pierwszych dniach czerwca wystartuje połączenie do Alghero na Sardynii. Z kolei takie kierunki Ryanaira jak: Cork, Brindisi i Oslo-Torp mają wrócić do siatki połączeń pyrzowickiego lotniska w rozkładzie zimowym 2021/2022.
Reklama

Ostatnie komentarze

IGINS 2021-03-25 08:39   
IGINS - Profil IGINS
Ciekawe czym jeszcze zaskoczy nas Ryanair w tym roku
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama