Emirates przygotuje koszerne posiłki

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
23 marca 2021 09:30
Linie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie nowej spółki kateringowej. Kosher Arabia dostarczy koszerne posiłki pasażerom przewoźnika.
Reklama

Kosher Arabia ma być spółką joint venture Emirates Flight Catering i CCL Holdings. Przygotowane koszerne posiłki będą serwowane między innymi na trasie Dubaj-Tel Awiw. Oprócz tego firma obsłuży takie wydarzenia jak na przykład Dubai Expo.

Emirates już wcześniej serwowały koszerne posiłki, jednak w związku z ociepleniem relacji miedzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przewoźnik zdecydował się na rozwój w tym kierunku. Do tej pory serwowane posiłki były jednak dostarczane przez zewnętrzną firmę. Kosher Arabia przygotuje 2 tys. dań dziennie.- Dzięki zespołowi doświadczonych, kreatywnych szefów kuchni, zaawansowanym technologiom i renomowanym partnerom, jesteśmy dobrze przygotowani do tego, aby stać się liderem na rynku i dostarczać pyszne i innowacyjne koszerne menu naszym klientom w całym regionie - powiedział Matt Rickard, dyrektor generalny Kosher Arabia.

W sierpniu ubiegłego roku Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael nawiązały stosunki dyplomatyczne. Dzięki temu wiele linii zapowiedziało otwarcie połączeń na trasie z Dubaju do Tel Awiwu. Emirates planowały uruchomienie połączeń na tym kierunku już w lutym br., jednak prawdopodobnie ze względu na obostrzenia pandemiczne na razie nie doszło to do skutku. Teraz jednak można przypuszczać, że linia ma poważne plany co do rozwoju w tym regionie, skoro inwestuje w uruchomienie nowej spółki odpowiadającej na potrzeby pasażerów z Izraela.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama