Poznań: Wizz Air i Ryanair ponownie polecą do Oslo

11 marca 2021 09:47
Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego poinformował o przywróceniu połączeń z Poznania do Oslo. Na lotnisko Torp poleci od razu zarówno Wizz Air jak i Ryanair.
Reklama
W nadziei na szybką poprawę sytuacji linie lotnicze powoli przywracają do swojej siatki połączeń kierunki, które ze względu na panujące obostrzenia zniknęły na jakiś czas z oferty. Tym razem wracają bezpośrednie loty z Poznania do stolicy Norwegii. Wracają podwójnie - rejsy na tej trasie ponownie zaproponuje od razu Wizz Air oraz Ryanair. Pierwszy lot węgierskiego przewoźnika zaplanowany jest na 28 marca br. Rotacja będzie realizowana początkowo jeden raz w tygodniu (niedziela). Zgodnie z systemem rezerwacyjnym linii połączenie znów zniknie z rozkładu po 11 kwietnia, by od 6 maja częstotliwość lotów na tej trasie zwiększyła się do dwóch tygodniowo (czwartek, niedziela). Dzień później (29.03) pierwszy raz po dłuższej przerwie do Oslo wyruszy samolot Ryanaira. Przewoźnik będzie operował na tej trasie dwa razy w ciągu tygodnia (poniedziałek, piątek).


Od 29 stycznia br. rząd norweski podjął decyzję o zamknięciu granic dla wszystkich osób, które nie mają stałego zameldowania w Norwegii (obowiązują wyjątki). Do kraju nie mogą wjechać m.in. turyści, narzeczeni, pracownicy sezonowi, studenci bez zameldowania, przedsiębiorcy w podróży służbowej a także osoby posiadające w Norwegii wielu członków rodziny. Przy wjeździe do kraju należy okazać negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 24 godz. przed planowanym wylotem. Ponadto podróżni zobowiązani są do wypełnienia specjalnego formularza wjazdu, poddania się kolejnemu badaniu na przejściu granicznym oraz do odbycia obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny. Szczegółowe zasady wjazdu dostępne są na stronie MSZ oraz Ambasady RP w Oslo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy