Norwegian: 97 proc. pasażerów mniej w lutym

9 marca 2021 09:30
Norweski przewoźnik Norwegian poinformował o wynikach przewozowych za luty br. Linia odnotowała drastyczne, aczkolwiek spodziewane spadki spowodowane przedłużającymi się obostrzeniami.
Reklama
Z najnowszego sprawozdania opublikowanego przez linię wynika, że Norwegian przewiózł w minionym miesiącu zaledwie nieco ponad 60 tys. pasażerów. Tym samym zanotował spadek o 97 proc. w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem, gdy z jego usług skorzystało niespełna 2 mln podróżnych. Wypełnienie samolotów również pozostawia wiele do życzenia. Maszyny przewoźnika latały z zaledwie 39 proc. obłożeniem. To mniej o 44 pkt. proc. niż w lutym ub. roku.


- Pandemia nie ustępuje i wciąż znacząco oddziaływuje na nasze wyniki. Choć restrykcje związane z podróżami wciąż są uciążliwe, powoli dostrzegamy pozytywny trend dotyczący zainteresowania lotami w najbliższej przyszłości. Wraz z postępem szczepień widzimy, że coraz więcej klientów rezerwuje swoje podróże. Jak tylko Europa ponownie się otworzy, będziemy gotowi, aby znów powitać pasażerów na naszych pokładach - powiedział Jacob Schram, dyrektor generalny linii.

Norwegian w całym miesiącu użytkował zaledwie 8 swoich samolotów, które latały przede wszystkim na trasach krajowych w granicach Norwegii. Przewoźnik wykonał 96 proc. zaplanowanych na luty operacji, z których 93 proc. odbyło się zgodnie z rozkładem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy