Kraków: Aż 91 proc. spadek ruchu w styczniu

1 lutego 2021 12:11
1 komentarz
W styczniu br. z usług krakowskiego lotniska skorzystało ponad 54 tys. pasażerów, czyli o 91 proc. mniej w stosunku do stycznia 2020 roku.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
- W poprzednich latach styczeń był miesiącem w którym pasażerowie Kraków Airport chętnie korzystali z usług lotniczych wybierając się na zimowy odpoczynek. W tym roku wszystko się zmieniło. Pasażerowie zobowiązani są do śledzenia na bieżąco zasad sanitarnych w państwach do których podróżują, a lotniska dostosowują infrastrukturę do nowych wytycznych - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.


- Dla nas zawsze priorytetem jest pasażer, jego komfort i bezpieczeństwo. Ważne jest także szybkie reagowanie na zmieniające się zasady podróży do poszczególnych państw, czego przykładem była możliwość wykonania testów antygenowych przed terminalem Kraków Airport jako ułatwienie podróżowania do Królestwa Niderlandów - dodał Włoszek.

Ostatnie komentarze

Kelo 2021-02-01 17:53   
Kelo - Profil Kelo
Ciężko będzie odtworzyć w liczbie pasażerów nawet ten dramatyczny 2020 rok. Braknie przedcovidowych miesięcy (styczeń, luty), które wygenerowały połowę ubiegłorocznego ruchu...... Pytanie co zrobią samorządy w nowej rzeczywistości. Długi lotnisk narastają, linie lotnicze się zawinęły, rządy w UE szaleją. Czy niebawem okaże się, że mamy w Polsce 10 lotnisk a'la wyśmiewana od zawsze Zielona Góra z jakimś tam jednym/dwoma połączeniami regularnymi bez perspektyw na zmianę trendu lub porty widmo a'la Radom?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy