Wizz Air zamyka bazę w Trondheim

Bartosz Woszczyński - Profil Bartosz Woszczyński
29 stycznia 2021 11:00
2 komentarze
Wczoraj (28.01) linie lotnicze Wizz Air poinformowały o zamknięciu swojej niedawno uruchomionej bazy operacyjnej w Trondheim. Loty z tego miasta będą obsługiwane przez samoloty oraz załogi zbazowane na lotnisku Oslo-Gardermoen.
Reklama

Przewoźnik mimo pandemii otworzył jesienią ub. roku dwie bazy operacyjne w Norwegii - w Oslo oraz Trondheim, co umożliwiło dodanie do swojej siatki lotów krajowych. Niestety linia lotnicza musi zmienić swoje plany na skutek zbyt małego zainteresowania ofertą.


"Z uwagi na obecne warunki rynkowe w Norwegii, unifikujemy nasze zasoby i możliwości, dzięki czemu mamy sposobność oferować te same trasy z lotniska w Oslo. Jednocześnie informujemy, że nie ograniczamy przepustowości, nie wprowadzamy także żadnych zmian w ilości tras z powodu tej zmiany" - poinformowała portal Pasazer.com biuro prasowe Wizz Aira.

Na razie nie wiadomo, do których baz trafią samoloty operujące z Trondheim.

fot.: Wizz Air
Reklama

Ostatnie komentarze

michal5 2021-01-29 13:28   
michal5 - Profil michal5
Mocno przewartościowali swój rozkład względem popytu w dobie pandemii. Inna sprawa to bojkot tego przewoźnika w Norwegii. Mieli latać na trasach z Oslo do Bergen i Trondheim 4x dziennie, a latają 4x w tygodniu.
Część tras jest w ogóle odłożona np. Tromso-Bodo czy Oslo-Haugesund na innych również drastycznie pościnana częstotliwość, chociaż tu ciekawostka - ostatnio wszedł na nią Norwegian i robi rotację łączoną z międzylądowaniem na wzór SAS Trondheim - Bodo - Tromso.
Osobiście dziwię się, że na swoją drugą bazę nie wybrali np. Bergen z dużo, dużo większym potencjałem i na podróże krajowe i zagraniczne.
JumboKRK 2021-01-29 13:14   
JumboKRK - Profil JumboKRK
Cały wizzair. Pojawia się i znika.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama