W Wietnamie ruszyła budowa lotniska Long Thanh. Ma odciążyć Ho Chi Minh

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
08 stycznia 2021 10:09
Na początku stycznia br. ruszyła budowa nowego międzynarodowego lotniska Long Thanh na południu Wietnamu. Nowy port lotniczy ma odciążyć lotnisko w Ho Chi Minh.
Reklama

W pierwszym etapie lotnisko będzie w stanie obsłużyć 25 mln pasażerów i 1,2 mln ton ładunków rocznie. Powstanie droga startowa o długości 4000 m, drogi kołowania, płyty postojowe. Planowany jest również terminal pasażerski o powierzchni 373 tys. kw. Koszt budowy pierwszego etapu szacowany jest na ponad 4,5 mld dolarów amerykańskich. Jego budowa ma zostać ukończona w 2025 roku.


- Międzynarodowy port lotniczy Long Thanh jest jednym z najbardziej oczekiwanych 16 lotnisk na świecie i kluczowym projektem usprawniającym krajową sieć infrastruktury transportowej, która posłuży do przyciągnięcia większej liczby międzynarodowych korporacji do Wietnamu – mówi Nguyen Xuan Phuc, premier Wietnamu.

Cała inwestycja ma zostać zakończona do 2040 roku. Docelowo port będzie posiadał cztery drogi startowe oraz cztery terminale pasażerskie. Wtedy lotnisko ma obsługiwać do 100 mln pasażerów oraz 5 mln ton ładunków rocznie. Całkowity koszt szacowany jest na 14,5 mld dolarów amerykańskich.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama