Wizz Air zawiesza 50 tras z Bałkanów

15 października 2020 10:30
Wizz Air zawiesi w sumie niemal 50 połączeń z lotnisk położonych w krajach byłej Jugosławii. Większość lotów ma zostać wznowiona dopiero z początkiem sezonu letniego 2021. 
Reklama
Wizz Air jest w trakcie zawieszania ok. 50 tras z krajów byłej Jugosławii – cięcia dotkną niemal każde miasto obsługiwane w tym regionie przez Wizz Aira.

Najwięcej tras zniknie ze Skopja, a następnie z Tuzli, Ochrydy, Podgoricy, Belgradu i Niszu. Najmniej, po jednej trasie, stracą Prisztina, Lublana, Split i Sarajewo. W listopadzie przewoźnik nie obsłuży żadnego lotu z Podgoricy, ponieważ wycofa ze stolicy Czarnogóry wszystkie swoje sześć tras, a pierwsze samoloty w malowaniu Wizz Air odlecą stamtąd na początku grudnia. Przewoźnik ponownie opóźnił inauguracje nowego połączenia z Mediolanu do Prisztiny, które ma wystartować 19 grudnia. Zawieszone zostały także loty pomiędzy Dortmundem a Splitem, które zostały uruchomione latem tego roku i miały działać przez cały sezon zimowy.


Większość nielicznych kierunków, na których można jeszcze polecieć, zostanie zawieszona najpóźniej do końca października br. Na chwilę obecną przewoźnik planuje przywrócić niewielką część swoich tras już pod koniec listopada i w grudniu br., chociaż wznowienie niektórych z tych połączeń było planowane już na październik, a ich start nie udał się ze względu na zbyt niski popyt. Większość lotów ma zostać wznowiona jednak dopiero pod koniec marca 2021 r.

Pomimo ograniczania działalności na Bałkanach, przewoźnik prężnie rozwija się w innych częściach Europy – w ostatnich tygodniach ogłoszono otworzenie nowych baz operacyjnych m. in. w Oslo–Gardermoen, na włoskiej Sycylii, czy na londyńskim Gatwick.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy