Wizz Air: Nowa baza w Wielkiej Brytanii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 sierpnia 2020 13:41
2 komentarze
Wizz Air ogłosił we wtorek (18.08) otworzenie nowej bazy na londyńskim lotnisku Gatwick. Oznacza to nowe trasy do Grecji, Włoch, Hiszpanii i na Maltę.
Reklama

Baza w Londynie–Gatwick jest trzecią, po Londynie–Luton i Doncaster–Sheffield, bazą Wizz Air UK. Linia umieści w Gatwick jedną maszynę Airbus A321 i uruchomi cztery nowe trasy od października 2020 r. Nowa baza oznacza utworzenie ponad 40 bezpośrednich miejsc pracy oraz ponad ok. 125 w całym regionie.
Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika lub u pośredników. Ceny zaczynają się od 21,99 funtów za lot w jedną stronę. Z okazji otwarcia bazy linia uruchomiła specjalną 72-godzinną ofertę na usługę WIZZ Flex, umożliwiającą pasażerom uzyskanie 50 proc. zniżki na wszystkie połączenia z Londynu–Gatwick zarezerwowane na wizzair.com pomiędzy 18 a 20 sierpnia 2020 roku z nielimitowanym czasem podróży, w przypadku zakupu WIZZ Flex z taryfą podstawową. Posiadając WIZZ Flex, pasażerowie mogą bezpłatnie odwołać swój lot do 3 godzin przed wylotem i otrzymać zwrot 100% wartości pierwotnej rezerwacji w postaci punktów, a także mają prawo do nieograniczonej liczby zmian dat i tras.


– Jako czwarta co do wielkości linia lotnicza w Wielkiej Brytanii, świętujemy dzisiaj otwarcie bazy na lotnisku w Gatwick oraz uruchomienie czterech nowych tras, co niewątpliwie umacnia pozycję Wizz Air UK, która stale rozwija się, tworzy nowe miejsca pracy, oferuje oczekiwane połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii, a także pomaga w ten sposób gospodarce wzbić się w powietrze. Po zeszłotygodniowym ogłoszeniu nowej bazy Wizz Air UK na lotnisku w Doncaster Sheffield, jesteśmy gotowi nadal wspierać Wielką Brytanię poprzez rozwój na kluczowych lotniskach. Jeśli blokowanie slotów przez inne linie lotnicze zostanie wstrzymane, WIZZ będzie miał możliwość dotrzymać złożonych obietnic, zapewniając wszystkim przystępne cenowo podróże – powiedział Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Gatwick odbył się w 2016 r. Od tego czasu z tamtejszej oferty linii skorzystało niemal 1 mln pasażerów. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Gatwick, Wizz Air będzie oferować 450 tys. miejsc rocznie do Aten, Neapolu, na Lanzarote i Maltę.

– To dobra wiadomość dla Gatwick, szczególnie w czasach, gdy COVID-19 tak mocno wpłynął na całą branżę. Nowy samolot w bazie w Gatwick to długofalowe wsparcie dla lotniska i gwarancja szerokiego wyboru dla naszych pasażerów. To również wynik pozytywnych rozmów na temat zabezpieczenia przyszłości Gatwick, jakie prowadzimy z liniami lotniczymi – podsumował Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick.


Kilka dni temu przewoźnik ogłosił także otworzenie bazy w Doncaster–Sheffield, gdzie zostanie umieszczony jeden samolot typu Airbus A320, a w październiku 2020 r. zostaną uruchomione trasy do: Alicante, Malagi, Larnaki, Faro, Lublina, Koszyc i Suczawy. Utworzenie dwóch nowych baz Wizz Air UK jest kontynuacją szybkiego rozwoju całej siatki Wizz Air – w ostatnim czasie poinformowano o nowych bazach przewoźnika w Doncaster–Sheffield, Bacău, Dortmundzie, Lwowie, Larnace, Mediolanie–Malpensa, Tiranie, Sankt Petersburgu oraz uruchomieniu ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 r.

Reklama

Ostatnie komentarze

wroord 2020-08-18 21:47   
wroord - Profil wroord
Zaczyna robic sie ciasno na LGW - British, easyJet, Norwegian, TUI, Vueling i teraz Wizz.
gość_ad3dd 2020-08-18 15:18   
gość_ad3dd - Profil gość_ad3dd
nie w 2016 pierwszy lot, tylko o wiele wcześniej, Wizz latał w 2008 na Gatwick z Katowic (był taki czas, że KTW miało loty W6 do LTN, STN i LGW)! LGW i STN obsługiwane były krótko, ale jednak!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama