Bezwirusowe rejsy Alitalii

23 września 2020 09:30
1 komentarz
Włoska Alitalia wdrożyła obecnie szybkie testy COVID-19 na wybranych lotach z Rzymu-Fiumicino do Mediolanu-Linate. Próba ma na celu zwiększenie zaufania pasażerów, wiedząc, że wszyscy pasażerowie na pokładzie zostali poddani testom.
Reklama
Loty te będą odbywać się między 16 września a 16 października. Dwa loty każdego dnia będą wolne oznaczone jako "wolne od COVID":
  • AZ 2038 o 13:30 (7 dni w tygodniu)
  • AZ 2092 o 17:30 (tylko od poniedziałku do piątku)
Co ciekawe, rejsy te będą stosunkowo tańsze od innych lotów na tej samej trasie. Wszystkie loty "wolne od COVID" są wyraźnie oznaczone na stronie internetowej Alitalii.

Aby móc wejść na pokład samolotu bez-wirusowego, pasażerowie muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem badania molekularnego (RT-PCR) lub antygenowego; badanie to musi być przeprowadzone w ciągu 72 godzin przed wejściem na pokład. W przeciwnym razie Alitalia oferuje bezpłatny 30-minutowy test na COVID-19, który można wykonać na miejscu na lotnisku. Pasażerowie muszą pozostać w strefie testowej i przybyć na 1,5 godziny przed odlotem.

Lot między Rzymem a Mediolanem trwa krócej niż godzinę, zaś obecne dyrektywy dotyczące noszenia maseczek i przestrzegania higieny osobistej, powinny zapewnić pasażerom całkowite bezpieczeństwo. Tymczasem linie lotnicze eksperymentują z ideą lotów "wolnych od koronawirusa", niewykluczone, że pomysł ten globalnie się rozpowszechni, a szybkie testy na lotnisku, z którego będzie się odlatywać, mogą być wymogiem. Pozostaje jeszcze kwestia tego, kto i ile zapłaci za przeprowadzenie takiego badania.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_df32a 2020-09-23 09:53   
gość_df32a - Profil gość_df32a
I to jest nasza przyszlosc.
Za rok czy dwa bedzie mozna poleciec z zaswiadczeniem o szczepionce albo po zrobieniu szybkiego testu na lotnisku (wliczone w cene biletu, przy hurtowym testowaniu cena nie powinna byc wyzsza niz 24.90 EUR/ 99.90PLN)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy