LEVEL wznowi loty z Barcelony do Nowego Jorku

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
3 września 2020 12:30
Tani przewoźnik wchodzący w skład IAG zapowiedział wznowienie od 11 września br. bezpośrednich lotów z Barcelony do Nowego Jorku JFK.
Reklama

Linia początkowo będzie latać na wspomnianej trasie raz w tygodniu airbusem A330-200. Samolot będzie startował z Hiszpanii o godzinie 15:20 w każdą sobotę, aby o godzinie 18:15 czasu lokalnego zameldować się w Nowym Jorku. W drogę powrotną ze Stanów Zjednoczonych uda się dopiero w poniedziałek o godzinie 20:05 i wyląduję w Barcelonie następnego dnia o godzinie 9:50.


Wznowienie połączenia wynika przede wszystkim z popytu na fracht lotniczy pomiędzy Hiszpanią i Stanami Zjednoczonymi, a nie z zapotrzebowania na loty pasażerskie. Obecnie osoby podróżujące z Unii Europejskiej do USA nie mają wstępu do tego państwa. Wyjątkiem są obywatele amerykańscy, ich najbliższa rodzina oraz pracownicy z odpowiednimi wizami. Również podróżujący ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii nie przekroczą granicy o ile nie przedstawią paszportu Unii Europejskiej lub analogicznie odpowiednich pozwoleń.

- Cieszymy się, że LEVEL wznowił działalność i wzniósł pasażerów z powrotem w przestworza. Zwiększona liczba lotów oznacza więcej opcji dla klientów IAG Cargo. Z niecierpliwością czekamy na zaopatrzenie tych ważnych rynków w bardzo potrzebne ładunki cargo - skomentował John Cheetham, dyrektor handlowy w IAG Cargo.

Przewoźnik od 30 września zamierza zwiększyć liczbę połączeń do dwóch rotacji tygodniowo. Następnie w planach, począwszy od 7 października, jest zwiększenie częstotliwości do trzech operacji w tygodniu.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy