Ryanair w Rosji już w zimie 2020 r.?

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
13 sierpnia 2020 10:30
Największa europejska linia budżetowa, Ryanair otrzymała zgodę na wykonywanie lotów z Włoch do Rosji począwszy od sezonu Zima 2020/2021, czyli od 25 października br.
Reklama

Ente Nazionale per l'Aviazione Civile (ENAC), władze lotnicze republiki włoskiej, przyznały Ryanairowi prawa do wykonywania przewozów lotniczych pomiędzy Włochami a Sankt Petersburgiem. Irlandczycy będą mogli wykorzystać cztery rotacje w tygodniu. Air Journal podaje również, że rejsy mogą rozpocząć się już w najbliższym sezonie zimowym, a więc od 25 października br.

Włoskie miasto lub miasta, z których będą mogły odbywać się loty Ryanaira nie zostały ujawnione, a Ryanair nie potwierdził planów rozpoczęcia lotów do Rosji. Pierwszą próbę ekspansji na rynek rosyjski Ryanair podjął już w 2014 r., ale zakończyła się ona fiaskiem. Jeśli Irlandczycy zdecydują się na loty do Sankt Petersburga będą drugą linią budżetową z Unii Europejskiej - po Wizz Air - która pojawi się na lotnisku Pułkowo.


Obecny w porcie lotniczym w Sankt Petersburgu Wizz Air obsługuje trasy do Budapesztu i Londynu Luton, ale już niebawem ruszy 14 nowych połączeń, w tym pięć z/do Włoch (Bolonia, Bergamo, Katania, Treviso i Turyn). Ponadto Węgrzy zamierzają zlokalizować na stałe na lotnisku w Pułkowie dwa airbusy A320.

W grudniu 2019 r. lotnisko w Sankt Petersburgu zaskoczyło branżę lotniczą ogłaszając ustanowienie dla 30 krajów europejskich praw siódmej wolności, rezygnując z ograniczeń zarówno w ruchu pasażerskim, jak i cargo. Zainteresowanie wyraziły wówczas nie tylko Ryanair i Wizz Air, ale także easyJet i Volotea.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama