China Airlines zmieni nazwę

23 lipca 2020 09:30
3 komentarze
Tajwański parlament zezwolił na rebranding przewoźnika. Główna przyczyna jest silnie związana z epidemią koronawirusa.
Reklama
China Airlines to tajwański narodowy przewoźnik, którego głównym węzłem jest port lotniczy Tajpej-Tajwan Taoyuan. Założoną z końcem 1959 roku linię lotniczą czeka zmiana nazwy i motywów przewodnich umieszczanych m.in. na materiałach promocyjnych. Wszystko za sprawą częstego mylenia tego operatora z Air China, co - w okresie trwającej pandemii - szczególnie dało się we znaki mniej rozpoznawalnemu z tej dwójki przewoźników.


W początkowym okresie rozprzestrzeniania się wirusa, Tajwańczycy udzielili pomocy humanitarnej najbardziej dotkniętym regionom świata. Samoloty China Airlines, na pokładzie których przewożono darowane środki ochrony osobistej, były często mylone z trzykrotnie większą Air China. Tym samym, opinia publiczna różnych państw mogła nieintencjonalnie być wprowadzana w błąd w przedmiocie tego, kto rzeczywiście stoi za pomocą. W świetle napięć pomiędzy władzami Chińskiej Republiki Ludowej, a rządem Tajwanu - nieporozumienia były szczególnie krzywdzące dla mieszkańców wyspy, a temat stał się tam kontrowersyjny. W związku z tym, podnoszony już wcześniej pomysł rebrandingu, otrzymał kolejne argumenty za jego przeprowadzeniem. Idea uzyskała powszechną aprobatę, nawet pomimo wskazywanej dotychczas obawy o możliwość sprowokowania rządu Chin do stanowczej reakcji. Dziś (22.07) Parlament Tajwanu przyjął projekt ustawy umożliwiającej przeprowadzenie tego procesu.

Nie jest jeszcze znana nowa nazwa przewoźnika, ani czas jej ustanowienia. Wiadomo jednak, że pomysłodawcom przyświeca cel zwiększenia rozpoznawalności linii w świecie i budowa silnej marki, wyraźnie odróżnionej od Air China.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wyluzowany 2020-07-26 09:20   
wyluzowany - Profil wyluzowany
China Airlines nie było w Polsce od dawna, a na Tajwan po te maseczki latały Dreamlinery LOT. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd @80a55
gość_6e5ab 2020-07-23 15:32   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
Taiwan Airlines
gość_80a55 2020-07-23 09:49   
gość_80a55 - Profil gość_80a55
Przypomnijmy, że na pokładzie tajwańskich China Airlines w kwietniu przyleciało do Polski 500.000 masek (darowanych, a nie sprzedawanych jak w przypadku dostaw z Chin). Chiny starały się jednak za wszelką cenę utrudnić tę pomoc i nie wpuściły samolotu do swojej przestrzeni powietrznej, przez co musiał on lecieć dłuższą, okrężną trasą. Nie dziwi więc determinacja Tajwańczyków, aby wyraźnie odciąć się od Chin.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy