×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NokScoot postawiony w stan likwidacji


Zarząd NokScoot podjął decyzję o likwidacji niskokosztowej linii dalekiego zasięgu. To pierwsza linia lotnicza w Azji Południowo-Wschodniej, która zbankrutowała w wyniku COVID-19.


NokScoot jest spółką joint venture pomiędzy linią Scoot (należącą do Singapore Airlines) i tajskim NokAirem, z których pierwsza posiada 49 proc. udziałów.

Władze Scoota stwierdziły, że nie widzą szans ożywienia i zrównoważonego wzrostu linii i zaoferowały sprzedaż swoich udziałów Nok Airowi za symboliczne kwotę 1 tajskiego bahta, ale propozycja została odrzucona.

"Tajlandia pozostaje ważnym rynkiem dla Singapore Airlines Group. Singapore Airlines, SilkAir i Scoot są zobowiązane do kontynuowania obsługi klientów w Tajlandii w ramach swojej dotychczasowej działalności" - czytamy w oświadczeniu.


Podstawową działalnością NokScoot były loty na trasach średnio- i długodystansowych, obsługiwała połączenia m.in. do Japonii, Tajwanu, Indii i Chin, Lina, od momentu powstania w 2014 roku, nigdy nie była rentowna. Na kiepską sytuację finansową, nałożyła się pandemia koronawirusa. NokScoot zaprzestał lotów 25 marca.

We flocie NokScoot znajdowało się siedem boeingów 777-200 i dwa 737-800, przy czym ten ostatni pochodził z Nok Air. Wszystkie boeingi 777-200 zostaną zwrócone do Singapore Airlines, chociaż jest mało prawdopodobne, aby ponownie poleciały w barwach tego przewoźnika, ponieważ ten typ był jednym z pierwszych, który został wycofany z floty. 
gość_1e59b - Profil
gość_1e59b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie