Lufthansa zwolni 22 tys osób. Połowę w Niemczech

12 czerwca 2020 20:05
1 komentarz
Lufthansa Group ogłosiła, że w ramach planu restrukturyzacji związanego z kryzysem koronawirusowym, zlikwiduje 22 tys. miejsc pracy
Reklama
Linia zatrudnia obecnie ponad 135 tys. osób na całym świecie. Połowa zapowiedzianych zwolnień będzie miała miejsce w Niemczech. Firma ma nadzieję, że do 22 czerwca uda jej się osiągnąć porozumienie ze związkami zawodowymi.

Lufthansa wielokrotnie ostrzegała, że spodziewa się długiego i powolnego ożywienia popytu na loty. Spółka ogranicza długoterminowe plany, zmniejszając swoją flotę o około 100 samolotów, choć jak twierdzi, wiele z utrzymywanych przez nią samolotów pozostanie uziemionych i będą stopniowo przywracane do użytku w ciągu najbliższych trzech lat.

- Bez znaczącej redukcji kosztów osobowych w czasie kryzysu, stracimy szansę na wyjście z kryzysu - mówi Michael Niggemann, Dyrektor ds. zatrudnienia Lufthansy.

Lufthansa czeka na zatwierdzenie przez UE umowy ratunkowej o wartości 9 mld euro, uzgodnionej z niemieckim rządem, w wyniku czego rząd niemiecki tymczasowo obejmie 20 proc. udziałów w spółce.

W zeszłym tygodniu Grupa ujawniła, że w pierwszym kwartale 2020 r. straciła 2 mld euro z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z koronawirusem.

Ostatnie komentarze

gość_8b80a 2020-06-13 08:56   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
Moim zdaniem Lufcia próbuje upiec dwie pieczenie:

1) zwolnic najwyżej zarabiających pilotów, a pozostałym wybić z głowy strajki o podwyżki
2) zrobić wielką redukcję FRA, bo Lufa też traci na przesiadkach

Po kryzysie FRA będzie się rozwijać bardzo wolno, MUC szybciej i moim zdaniem w ciągu 5 lat będzie największym hubem Lufy. Bardzo prawdopodobne jest utworzenie trzeciego hubu w DUS.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy