Sasin: LOT nie upadnie. Jesteśmy zdeterminowani, żeby go ratować

3 czerwca 2020 14:54
21 komentarzy
Polski rząd nie dopuści do tego, żeby LOT zniknął z europejskiego nieba. Minister aktywów państwowych, Jacek Sasin, zaznaczył, że jest zdeterminowany, aby uratować LOT.
Reklama

Sasin powiedział dzisiaj (03.06) na antenie Radia Zet, że polski rząd będzie ratować LOT w obliczu obecnej, trudnej sytuacji. Wicepremier Sasin zaznaczył, że aby to osiągnąć polski przewoźnik może być również wspierany "zewnętrznymi zastrzykami pieniędzy".

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby LOT uratować, tak jak zdeterminowane są rządy innych krajów europejskich, żeby ratować swoje linie lotnicze, przeznaczając pomoc dla tych linii - zapowiedział Sasin.

Minister dodał, że polski rząd jest zdeterminowany podobnie jak rządy innych krajów europejskich, żeby ratować swoje linie lotnicze. Sasin wskazał tu między innymi jako przykłady - niemiecką Lufthansę, Alitalię czy Air France.

- Nie pozwolimy na to, żeby samoloty PLL LOT zniknęły z europejskiego nieba - podkreślił.

Jednocześnie wicepremier Sasin dodał, że zarząd polskiej linii podejmuje działania oszczędnościowe i restrukturyzacyjne, dotyczące redukcji kosztów stałych, wynagrodzeń i umów leasingowych. Zaznaczył on też, że rząd będzie podejmować wszystkie możliwe działania w kierunku ratowania polskiego przewoźnika.

Jednym z nich mogłaby być upadłość kontrolowana spółki PLL LOT SA i przejęcie działalności przez nowy podmiot, jakim jest utworzona niedawno spółka LOT Polish Airlines SA. Sposób ten był praktykowany w przeszłości przez kilka linii lotniczych w Europie - m.in. przez Alitalię (kilkukrotnie) i Brussels Airlines, zaś sam mechanizm kontrolowanej upadłości jest de facto jednym ze sposób ratowania przewoźnika. Zwłaszcza, że w swojej wypowiedzi, Sasin zwrócił uwagę, że linia może być wspierana zewnętrznymi zastrzykami pieniędzy.

O spółce LOT Polish Airlines SA dyskutowali dziś eksperci branżowi podczas debaty na łamach portalu Pasazer.com.

fot. mat. prasowe


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2020-06-05 23:18   
gość_00546 - Profil gość_00546
@ gość_d53ca

Może to i prawda co napisałeś ale czy metody np. LH i Niemiec czymś się różnią? Kto stoi za tą śmieszną decyzją KE o sprzedaży 24 slotów we Frankfurcie i Monachium w zamian za 9 mld euro pomocy? Niemcy i LH skroili sobie planik który im pasuje i rżną głupa że KE zmusiła ich do "ustępstw". LOL. Komu te farmazony kolego? To oni dają przykład jak się postępuje a jak nie umiesz sobie radzić to twój koniec. I nie sądź że jestem jakimś sympatykiem LOTu bo nawet nie korzystam z ich usług bo mnie kilka razy do szału doprowadzili.
gość_bcebd 2020-06-05 17:31   
gość_bcebd - Profil gość_bcebd
W obliczu pewnego juz tzw. "kontrolowanego bankructwa" LOT warto zwrocic
pilna uwage na wyjatkowe czesto loty "cargo" do Chin po 5 kwietnia.


Dla wtajemniczonych link LO z wyszczegolnieniem przelotow

zobacz link

Zauwazyc mozna iz czesto pojawia sie WUH oraz bardzo czeste operacje na trasie
WAW > TSE oraz TSE i Chiny.

Zastanawia bardzo wiec transport srodkow medycznych w wykonaniu
AN-124 a takze AN-225 w rzekomej postacji masecz i rekawiczek etc... w ilosci kilkudziesieciu milionow sztuk - ktorych brakuje w szpitalach a w aptekach mozna ten towar nabyc jedynie w niepowtarzalnie wysokiej cenie!!!
gość_d53ca 2020-06-05 16:04   
gość_d53ca - Profil gość_d53ca
gość_ad91d: Taka metoda upadłości jest bliższa metodzie mafii watowskiej czy wołomińskiej a nie potęgi jaką chcemy być w europie. To tylko pokazuje "wysokie i moralne zasady" w PiS-Polandii...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy