Emirates przymierza się do zwolnienia prawie 200 pilotów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
02 czerwca 2020 11:48
W najbliższych dniach linie lotnicze Emirates mają wypowiedzieć umowy członkom załóg lotniczych. Prezes dubajskiej firmy jest jednak optymistą.
Reklama

Emirates Airlines mają zwolnić 192 pilotów, donosi serwis internetowy Arabian Aerospace. Stracić pracę mają głównie pierwsi oficerowie i nowo zatrudnieni. Ta decyzja wynika z konieczności uziemienia dużej części floty przewoźnika w związku z pandemią koronawirusa. Emirates zostały zmuszone do wycofania z eksploatacji wszystkich 115 airbusów A380.

Młodzi piloci firmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mają otrzymywać siedmiodniowe wypowiedzenia, choć przewoźnik zobowiązał się do zapłacenie im równowartości 14 dni wynagrodzenia. Niektórzy zwalniani piloci są jeszcze w trakcie szkolenia na nowy typ samolotu. Część z nich, na kilka tygodni przed początkiem koronakryzysu, musiała podjąć znaczne zobowiązania finansowe, aby zatrudnić się w Emirates.


W oświadczeniu dla mediów rzecznik Emirates powiedział - W tych trudnych czasach (…), zrobiliśmy co w naszej mocy, aby utrzymać stan zatrudnienia na niezmienionym poziomie. Przyjrzeliśmy się wszelkim możliwym scenariuszom naszej działalności biznesowej, ale doszliśmy do wniosku, że niestety musimy pożegnać się ze wspaniałymi ludźmi, którzy z nami współpracowali. Dodał, że firma nieustannie ocenia sytuację i będzie dostosowywać się do następujących w niej zmian.

Linie nie odniosły się do liczby planowanych zwolnień. Agencja Bloomberga donosiła o odejściu 30 tys. pracowników spośród 105 tys. zatrudnionych w całej grupie. Z okazji wirtualnego otwarcia Arabian Travel Market, Tim Clark, prezes Emirates stwierdził - Uważam, że globalna gospodarka jest wystarczająco odporna, aby wytrzymać tę traumę, o ile nie potrwa ona zbyt długo. Jeśli będziemy zdolni do dostosowania sposobu, w jaki podążamy w naszym życiu, sposobu, w jaki prowadzimy naszą działalność i naszych aspiracji związanych z podróżowaniem, to powinniśmy wrócić do pewnego rodzaju normalności już w trakcie 2021 r.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama