UIA wznowi loty w połowie czerwca

29 maja 2020 12:16
Linia Ukraine International Airlines (UIA) spodziewa się wznowić ograniczone przewozy lotnicze od 15 czerwca br., z zastrzeżeniem, że ograniczenia dotyczące wjazdu/wyjazdu zarówno obywateli Ukrainy, jak i cudzoziemców zostaną zniesione do tego dnia.
Reklama
Przewoźnik nazywa to jednak najlepszym scenariuszem. W początkowym etapie - do kwietnia 2021 r. - ukraiński przewoźnik zamierza obsługiwać loty średniodystansowe, zdolne do generowania znaczącego ruchu pasażerskiego, jak również niektóre loty krajowe, wykorzystując flotę 14 odrzutowców wąskokadłubowych.

W drugim etapie, w miarę regeneracji ruchu pasażerskiego, UIA przywróci minimalną sieć połączeń międzynarodowych, stopniowo zwiększając liczbę samolotów do 28. Loty długodystansowe mogą zostać wznowione po ponownym uruchomieniu kluczowych połączeń zasilających, prawdopodobnie w kwietniu 2021 roku.

Zgodnie z własną prognozą przewoźnika, jego łączny ruch pasażerski zmniejszy się w 2020 r. o 76 proc., do 1,9 mln pasażerów, z czego 0,98 mln zostało obsłużonych jeszcze w tym roku przed wprowadzeniem blokady. W 2019 r. UIA przewiozła 7,96 mln pasażerów.


Aby sprawnie działać na rynku postpandemicznym, Ukraine International wprowadza zmiany w swoim produkcie bazowym. Linie lotnicze planują uproszczenie struktury taryfowej, zmniejszenie liczby miejsc w klasie biznes oraz zwiększenie sprzedaży bezpośredniej za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Celem linii jest zwiększenie wykorzystania floty, obniżenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu znacznego potencjału tranzytowego. Ukraine International poinformowała także o redukcji około 900 miejsc pracy.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy