×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA wznowi loty w połowie czerwca


Linia Ukraine International Airlines (UIA) spodziewa się wznowić ograniczone przewozy lotnicze od 15 czerwca br., z zastrzeżeniem, że ograniczenia dotyczące wjazdu/wyjazdu zarówno obywateli Ukrainy, jak i cudzoziemców zostaną zniesione do tego dnia.


Przewoźnik nazywa to jednak najlepszym scenariuszem. W początkowym etapie - do kwietnia 2021 r. - ukraiński przewoźnik zamierza obsługiwać loty średniodystansowe, zdolne do generowania znaczącego ruchu pasażerskiego, jak również niektóre loty krajowe, wykorzystując flotę 14 odrzutowców wąskokadłubowych. 

W drugim etapie, w miarę regeneracji ruchu pasażerskiego, UIA przywróci minimalną sieć połączeń międzynarodowych, stopniowo zwiększając liczbę samolotów do 28. Loty długodystansowe mogą zostać wznowione po ponownym uruchomieniu kluczowych połączeń zasilających, prawdopodobnie w kwietniu 2021 roku.

Zgodnie z własną prognozą przewoźnika, jego łączny ruch pasażerski zmniejszy się w 2020 r. o 76 proc., do 1,9 mln pasażerów, z czego 0,98 mln zostało obsłużonych jeszcze w tym roku przed wprowadzeniem blokady. W 2019 r. UIA przewiozła 7,96 mln pasażerów.


Aby sprawnie działać na rynku postpandemicznym, Ukraine International wprowadza zmiany w swoim produkcie bazowym. Linie lotnicze planują uproszczenie struktury taryfowej, zmniejszenie liczby miejsc w klasie biznes oraz zwiększenie sprzedaży bezpośredniej za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Celem linii jest zwiększenie wykorzystania floty, obniżenie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu znacznego potencjału tranzytowego. Ukraine International poinformowała także o redukcji około 900 miejsc pracy.

fot. mat. prasowegość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie