×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Krywlanach mogą już lądować niewielkie samoloty pasażerskie


Na lotnisku Krywlany w Białymstoku mogą już lądować niewielkie samoloty pasażerskie. Urząd Lotnictwa Cywilnego przedłużył certyfikat lotniska, a 21 maja ogłoszono to w międzynarodowym zbiorze danych i informacji o lotniskach.


Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznał lotnisku w Krywlanach certyfikat, dzięki któremu wybetonowana we wrześniu 2018 roku droga startowa stał się certyfikowaną. 21 maja br. nastąpiło ogłoszenie parametrów i procedur dotyczących lotniska w międzynarodowym zbiorze danych i informacji – Biuletynie AIP (Aeronautical Information Publication). Oznacza to, że lotnisko Białystok Krywlany jest udostępnione do korzystania przez przewoźników lotniczych operujących statkami powietrznymi w sposób zgodny z obowiązującym prawem lotniczym.

Oczywiście na razie wszystkie lotniska są unieruchomione w związku z koronawirusem. Przed wybuchem pandemii zgłaszał się do nas przewoźnik, który był zainteresowany uruchomieniem lotów regularnych z Krywlan. Liczymy na to, że po ustaniu pandemii nadal będzie zainteresowany – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Certyfikat umożliwia na lotnisku loty w oparciu o określone zasady. Mogą być wykonywane w porze dziennej i nocnej, okresowo, w terminach i godzinach ustalonych przez zarządzającego i podanych do publicznej wiadomości. Na lotnisku mogą startować i lądować statki powietrzne o parametrach dostosowanych do lotnisk określonych kodem referencyjnym 2B (do 30 osób).
gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie