×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia ogranicza oferowanie, ale ciągle lata


W czerwcu br. Alitalia wznowi połączenia do Nowego Jorku, Hiszpanii i południowych Włoch. W trzecim kwartale 2020 r. włoski przewoźnik planuje uruchomić 40 proc. lotów.


Od 2 czerwca br. włoska spółka wznawia bezpośrednie połączenia pomiędzy swoją bazą na lotnisku Fiumicino w Rzymie a Nowym Jorkiem, podaje francuski Air Journal. Alitalia poleci też do Madrytu i Barcelony. Włoski przewoźnik uruchomi także loty z Mediolanu i z innych portów Italii. W sumie Włosi będą obsługiwali 30 tras z 25 lotnisk, w tym 15 we Włoszech i 10 za granicą.


Ze stolicy Włoch Alitalia lata już do Cagliari, Katanii i Palermo, a w czerwcu ruszą rejsy do Alghero, Bolonii, Bari, Genui, Lamezia Terme, Mediolanu, Neapolu, Olbii, Pizy, Turynu i Wenecji. Obsługiwane będą międzynarodowe trasy do Paryża, Brukseli, Genewy, Barcelony, Frankfurtu, Londynu, Madrytu, Monachium i Zurychu. Warto zaznaczyć, że połączenie Rzymu ze stolicą Francji nie zostało zawieszone nawet podczas najgorszych dni pandemii. Z kolei z portu lotniczego Malpensa w Mediolanie ruszą rejsy do Bari, Katanii i Palermo, a także do Cagliari, Alghero i Olbii. Drugie mediolańskie lotnisko, Linate, pozostaje zamknięte.  

W czerwcu i lipcu br. Alitalia będzie realizować operacje repatriacyjne i transportować ładunki medyczne. W ramach tych ostatnich działań w lotach cargo z Chin sprowadzono ponad 70 mln sztuk maseczek ochronnych i innych materiałów sanitarnych (respiratory, rękawiczki, okulary, fartuchy) niezbędnych do zarządzania kryzysem epidemiologicznym we Włoszech. Alitalia obsłużyła w marcu i kwietniu br. 15 kierunków w lotach cargo  W maju i czerwcu liczba tych tras wzrośnie do 25. 


Od początku pandemii COVID-19 Alitalia nie zawiesiła swojej działalności. Pomimo konieczności zmniejszenia oferowania w kwietniu br. firma wykonała ok. 10 proc. lotów w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Tendencja ta utrzymywała się również przez pierwsze 15 dni maja, w trakcie których Alitalia wykonała około 12 proc. lotów. Jest to wyższy udział zarówno w stosunku do innych przewoźników tradycyjnych, jaki i linii budżetowych. 

Fot.: Materiały prasowegość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie