Łódź: Prawie 24 proc. spadku w pierwszym kwartale

20 maja 2020 12:24
1 komentarz
W pierwszym kwartale br. z łódzkiego lotniska skorzystało 37,4 tys. pasażerów. To o 23,9 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Reklama
Statystyki Łódź (LCJ)
 
Port lotniczy im. W. Reymonta opublikował zestawienie kwartalne bez rozbicia na poszczególne miesiące. Dodatkowo, wszystkie dane dotyczą okresu do 14 marca br. włącznie, kiedy wstrzymano wszystkie operacje pasażerskie. Wiele jednak wskazuje na to, że lotnisko na Lublinku zanotowało jeden z największych spadków w pierwszym kwartale spośród wszystkich lotnisk regionalnych. To przede wszystkim efekt wycofania się Lufthansy z trasy do Monachium.


Liczba operacji w omawianym okresie wyniosła 224. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o 41,1 proc. Znacznie lepiej prezentują się statystyki cargo. Tutaj odnotowano wzrost o 8,7 proc. do poziomu 1852 ton. W tym ostatnim przypadku jednak pod uwagę wzięto cały kwartał (włącznie z okresem po wstrzymaniu połączeń pasażerskich).

Ruch pasażerski na łódzkie lotnisko będzie wracał stopniowo. Ryanair przywróci swoje połączenia od 1 lipca. Polecimy do Dublina (2 razy w tygodniu), East Midlands (2 razy w tygodniu) i Londynu-Stansted (3 razy w tygodniu). W kolejnych miesiącach liczba rejsów do stolicy Wielkiej Brytanii ma regularnie wzrastać.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_eaf6e 2020-05-23 11:29   
gość_eaf6e - Profil gość_eaf6e
Lotnisko w Łodzi już niebawem nie będzie miało z czego spadać więc Zarząd będzie mógł propagandowo ogłosić, że sytuacja się ustabilizowała...
Kolejny raz chciałem zapytać o sens utrzymywania z pieniędzy łódzkich podatników tak funkcjonującego Międzynarodowego Portu Lotniczego (chodzi mi o czas przed wystąpieniem pandemii)? Po co i dla kogo? Może ktoś poda racjonalne argumenty.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy