×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Prawie 24 proc. spadku w pierwszym kwartale


W pierwszym kwartale br. z łódzkiego lotniska skorzystało 37,4 tys. pasażerów. To o 23,9 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Port lotniczy im. W. Reymonta opublikował zestawienie kwartalne bez rozbicia na poszczególne miesiące. Dodatkowo, wszystkie dane dotyczą okresu do 14 marca br. włącznie, kiedy wstrzymano wszystkie operacje pasażerskie. Wiele jednak wskazuje na to, że lotnisko na Lublinku zanotowało jeden z największych spadków w pierwszym kwartale spośród wszystkich lotnisk regionalnych. To przede wszystkim efekt wycofania się Lufthansy z trasy do Monachium.


Liczba operacji w omawianym okresie wyniosła 224. Wynik ten jest gorszy od ubiegłorocznego o 41,1 proc. Znacznie lepiej prezentują się statystyki cargo. Tutaj odnotowano wzrost o 8,7 proc. do poziomu 1852 ton. W tym ostatnim przypadku jednak pod uwagę wzięto cały kwartał (włącznie z okresem po wstrzymaniu połączeń pasażerskich). 

Ruch pasażerski na łódzkie lotnisko będzie wracał stopniowo. Ryanair przywróci swoje połączenia od 1 lipca. Polecimy do Dublina (2 razy w tygodniu), East Midlands (2 razy w tygodniu) i Londynu-Stansted (3 razy w tygodniu). W kolejnych miesiącach liczba rejsów do stolicy Wielkiej Brytanii ma regularnie wzrastać.

fot. mat. prasowegość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie