Łódź we wrześniu z 20 proc. wzrostem

12 października 2018 15:27
4 komentarze
We wrześniu br. lotnisko obsłużyło o ponad 20 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej. Od czerwca systematycznie rośnie liczba pasażerów i wygląda na to, że tendencja utrzyma się w kolejnych miesiącach.
Reklama
Statystyki Łódź (LCJ)
 
W czerwcu lotnisko w Łodzi zanotował prawie 18 procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z czerwcem 2017 roku. W lipcu było jeszcze lepiej – wzrost wyniósł 28,5 proc. natomiast w sierpniu lotnisko obsłużyło ponad 35 proc. więcej podróżnych, niż rok wcześniej. Statystyki z września pokazują, że tendencja rosnąca utrzymuje się pomimo zakończenia wakacji. W ostatnim miesiącu lotnisko obsłużyło o 20 proc. więcej pasażerów, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


- Na dobre wyniki wpłynęły między innymi letnie czartery do Burgas i Antalyi. Zwłaszcza wypełnienie samolotów do Bułgarii było często stuprocentowe. Duże zainteresowanie czarterami przekonało kolejnych dużych touroperatorów - TUI i Neckermann - do lotów z Łodzi. W przyszłym roku, oprócz czarterów do Antalyi i Burgas, których częstotliwość, zostanie zwiększona dzięki pojawieniu się nowych touroperatorów. Łodzianie będą mogli też polecieć do Dubrownika i na Zakynthos. Szczególnie ciekawym może okazać się kierunek chorwacki, ponieważ w ofercie z przelotem na lotnisko w Dubrowniku, znalazły się też Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra oraz chorwacka wyspa Korcula i Riwera Makarska” - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Czartery to nie jedyny powód wzrostów, od maja można regularnie latać do Aten. Do końca września średnie wypełnienie na tym kierunku wynosi 90 proc. Ryanair jest zadowolony z obłożenia tego kierunku i od 6 kwietnia 2019 roku znów można będzie latać z Łodzi do stolicy Grecji. Kolejnym połączeniem, które miało wpływ na wzrost, jest Monachium, obsługiwane przez Lufthansę 5 razy w tygodniu. To hub przesiadkowy, z którego można polecieć dalej do wielu miast na wszystkich kontynentach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0fe64 2018-10-13 23:06   
gość_0fe64 - Profil gość_0fe64
przyjdzie zima, a nowych połączeń brak to i się procenty zmnieszją, albo i minus zobaczymy.
gość_87cf2 2018-10-12 21:21   
gość_87cf2 - Profil gość_87cf2
Jakiekolwiek procentowe wzrosty na Lublinku powinny cieszyć to jest to przede wszystkim efekt bardzo niskiej bazy wyników r/r w ruchu pasażerskim vs. inne porty regionalne .
To tak jak w zeszłym sezonie nie mieliśmy żadnego czarteru wakacyjnego a w tym dwa to wzrost jest o 200% .
gość_d5eab 2018-10-12 16:04   
gość_d5eab - Profil gość_d5eab
Niedługo LCJ wyprzedzi LUZ
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy